Зона мішаних (хвойно-широколистих) лісів. У Євразії вони не утворюють суцільної смуги, а поширені на двох окремих областях — західній і східній (тихоокеанській).
На заході, у Європі, мішані ліси починаються в південній частині Скандинавського півострова й потім тягнуться від південно-східних берегів Балтійського моря на схід. Смуга мішаних лісів поступово звужується й закінчується в передгір’ях Південного Уралу. Тут росте дуб, який потребує багато світла та тепла й не витримує сильних холодів. З інших широколистих дерев трапляються клен, липа, ясен, у підліску поширена ліщина. Багатший, ніж у тайзі, трав’яний покрив. Переважають дерново- підзолисті ґрунти, більш багаті на перегній. Тут водяться дикі тварини, майже ті ж самі, що й у тайзі, але вони збереглися в меншій кількості.
Смуга європейських мішаних лісів досить густо заселена. Ліси в багатьох місцях вирубані, і замість них простягнулись оброблені поля, виросли великі промислові міста.
Східна область мішаних лісів розташована в басейні середньої течії Амуру, а також біля Японського моря — в області дії мусонів.
Рослинність тут надзвичайно густа й різноманітна. Поряд із сибірськими породами хвойних дерев поширені їх місцеві види (наприклад, корейський кедр). З широколистих дерев ростуть монгольський дуб, амурська липа, оксамитове дерево, маньчжурський горіх , клени особливого виду. Дерева обвиті ліанами — диким виноградом і лимонником. У лісах багато папоротей; зрідка трапляється женьшень, коріння якого використовують у медицині. Тут переважають бурі лісові ґрунти.
Тваринний світ дуже різноманітний.
Крім тварин, поширених у тайзі, водяться уссурійський довгошерстий тигр , амурський лісовий кіт, єнотоподібний собака, чорний уссурійський ведмідь, кабан, плямистий олень, молоді роги якого (панти) використовують із лікувальною метою.
Щільність населення в далекосхідних мішаних лісах невелика, і природа подекуди ще зберігає свій первісний вигляд.
Крайняя северная точка материка- 77°43' с. ш.(мыс Челюскин).
Крайняя южная точка материка-1°16' с. ш.(Мыс Пиай ).
Протяженность материка с севера на юг : 77°- 1°= 76°.
76° * 111,1 км = 8443,6 км.
Крайняя восточная трочка материка-169°40' з. д.(Мыс Дежнёва).
Крайняя западная точка материка- 9º30' з. д.(Мыс Рока).
Протяженность материка с запада на восток: 180° + 9º + 11° = 200°(в градусах)
160° *111,1 км = 17776 км.
а) 77°43'-90°=-13°43'
13°43' * 111, 3 км=1526,665км.
б)1°16' -0°=1°16
1°16 *111,3=140,98км.
Ох я напутала конечно.. Разбирайся. ':D