Відповідь:
У пустелях можна знайти яскраві приклади адаптації організмів до дуже суворих умов життя. У пустелях рослини і тварини, кожні по-своєму, пристосовувалися до жаркого і сухого клімату, навчилися довго зберігати у своєму організмі запаси води і їжі і інтенсивніше охолоджувати тіло. Австралійська пустеля – найбільша в світі піщана пустеля після Сахари. Там багато найрізноманітніших пустельних ландшафтів, що залежать від особливостей клімату та місцевих порід.
Корінні жителі Австралії, аборигени, за тисячоліття пристосувалися до умов проживання в степу і пустелі. Аж до недавнього часу групи аборигенів вели традиційний кочовий іб життя, добуваючи їжу полюванням і збиранням. У дерева Малгося замість листя – збільшені живці, завдяки яким його крона випаровує менше вологи. Сумчасті миші ховаються від денної спеки в глибоких нірках, а вночі виходять пошукати їжу.
Пояснення:
Із стрімким розвитком технологій ми дізналися, що наша Земля з першого погляду має форму ідеального круга (а якщо бути точнішим – еліпса). Та ми знаємо, що поверхня нашої планети далеко не ідеальна, поверхня має височенні гори і глибокі впадини. Спочатку здається, що така крихітна істота як людина не може ніяк вплинути на рельєф планети, але чи так це? звісно, ми не будемо брати до уваги мінімальні зміни, а будемо міркувати більш глобально. як уже було згадано, у останні століття людство значно прогресувало у своєму розвитку і зараз ми маємо такі технології, про які ще 100 років тому ніхто і не думав. звідси і виникає питання, а чи справді ми такі крихітні, що не можемо вплинути? діяльність людини на планеті багато на що вплинула і я вважаю, що зміна поверхні також підвладна людям, тут уже питання з якою ціллю. зміна поверхні може бути геть незначною, так і масштабною, у сьогоднішніх реаліях це цілком можливо
p.s. (гори ще не перевертаємо, але хто зна!)
Три основных вида горных пород — магматические, осадочные и метаморфические — формировались по-разному.
Магматические породы образовались из магмы (расплавленной массы внутренней мантии Земли) в результате ее остывания и отвердевания. Иногда магма вытесняется на поверхность и изливается из кратеров вулканов в виде лавы. Базальт — одна из экструзивных горных пород, названных так, поскольку магма остывает и отвердевает на поверхности Земли. Интрузивные породы формируются при застывании магмы в земной коре. Наиболее часто встречающейся из таких пород является гранит. Осадочные породы состоят из осколков эродированной породы, а иногда из остатков некогда живой материи. Осколки породы, включая гальку, песок и глину, переносятся ветром или потоками воды или ледников и обычно оседают на дне озер и морей, где постепенно уплотняются. Просачиваясь через уплотненные частицы, вода оставляет там цементирующие их минералы. Сюда относятся конгломераты (сцементированный галечник с примесью более тонкого материала) , песчаники (состоящие из крупиц песка) , а также глинистые сланцы, или аргиллит. Некоторые виды известняка образовались из остатков вымерших организмов, таких как ракушечник. Чистый известняк (мел) состоит из остатков планктона (микроскопических морских растений и животных) .