Рельєф-це все нерівності земної кори, незалежно від їх розташування, розмірів і складу. Неоднорідність ландшафту пов'язана з великою кількістю процесів. Причому деякі фактори створюють нерівності, а інші навпаки, сприяють їх зникнення.
Структурним називають рельєф, що залежить тільки від матеріалів, що входять до складу гірських порід і від того, на яких глибинах під землею вони знаходяться. В останні століття люди активно впливають на зовнішній вигляд поверхні. З метою видобутку певних ресурсів риються шахти і яри. А іноді навпаки, створюються різні височини. Такий рельєф називається антропогенним, тобто створеним людиною.
1.
Граница Антарктики проходит по линии антарктической конвергенции в пределах 48—60° ю. ш.
2.
Антарктика охоплює більшу територію, ніж Антарктида;
Рельєф Антарктики більш різноманітний, ніж рельєф Антарктиди;
Амплітуда температур більше в Антарктиці, ніж в Антарктиді, але сам материк набагато холодніше, ніж води Південного океану;
Тваринний світ Антарктики представлений великою кількістю видів і чисельністю тварин;
В Антарктиді будь-яка господарська діяльність заборонена, а води Антарктики є місцем вилову риби та морських ссавців глобального масштабу.
2)Тихий,Атлантический,Индийский.
3)Экваториальный,тропический, умеренный,полярный.
4)Тихий океан расположен во всех полушариях Земли. Зависит.
5)Реки: Нигер, Нил, Конго, Замбези.
Озера : Виктория Танганьика Ньяса.
6)Африка долгое время оставалась "белым пятном",потому что в ней не было промышленности, а люди умирали от зноя и голода.