Среди других материков Африка занимает особое положение на поверхности Земли. Только она одна почти посередине пересекается экватором. Ее крайние точки на севере и юге примерно одинаково удалены от экватора. Большая часть Африки расположена между двумя тропиками в экваториальном, субэкваториальном и тропических поясах. Лишь северная и южная окраины ее заходят в субтропические пояса.
Начальный меридиан проходит на западе Африки. Северная половина материка на несколько тысяч километров протянулась с запада на восток. К югу материк сужается. Следовательно большая часть материка находится к северу от экватора. Наибольшая протяженность материка с севера на юг – 7623 км, а с запада на восток – 7260км.
Швеція
Різноманітність клімату в Швеції пояснюється її великою протяжністю з півночі на південь. На півночі країни набагато холодніше і вегетаційний період коротший, ніж на півдні. Відповідно розрізняється і тривалість дня і ночі.
Незважаючи на те, що 15% країни розташоване за Північним полярним колом, а вся вона розташовується північніше 55 ° пн.ш., завдяки впливу вітрів, що дмуть з Атлантичного океану, клімат досить м'який
Польща
Польща розташована в зоні помірно-континентального клімату. На характер розподілу температур та режим зволоження здійснює вплив західний переніс атлантичних вологих повітряних мас. У верхній частині Судетів та Карпат гаються ознаки гірської поясності.