Ганнібал (247—183 р.р. до н. е.), повне ім'я Ганнібал Барка, карфагенський полководець, вважається одним з найвеличніших полководців в історії. Батько Ганнібала Гамількар Барка командував карфагенськими військами під час Першої Пунічної війни. Його молодшими братами були Магон і Гасдрубал. Ганнібал жив у період найбільшого напруження на теренах Середземномор'я. У віці 9 років дав клятву довічно бути ворогом Риму. Ставши головнокомандувачем карфагенськими військами в Іспанії, розв'язав Другу Пунічну війну, атакувавши місто Сагунт. Одним з його найбільших досягнень став перехід з Іберійського півострова через Піренеї та Альпи в Італію. Протягом перших трьох років війни Ганнібалові вдалося здобути три великі перемоги в Італії — при Требії, Тразименському озері та Каннах у яких проявився талант Ганнібала як полководця. Ганнібал перебував на території Італії протягом 15 років, але римлянам вдалося переломити хід війни, перейшовши у наступ спочатку в Іспанії, а потім і в Африці. Викликаний владою на до Карфагену, Ганнібал зазнав поразки у битві при Замі.
Після війни, Ганнібал займався політичною діяльністю, зокрема займав посаду суфета, допоки у 196 р. до н. е. не був звинувачений в антиримській діяльності і змушений був відправитися у вигнання. У вигнанні Ганнібал служив радником при дворі Антіоха ІІІ і розробляв план війни проти Риму. У 190 р. до н. е. після поразки Антіоха ІІІ у битві при Магнезії знову був змушений тікати. Останній свій притулок Ганнібал знайшов у Віфінії, де у 183 р. до н. е. був зраджений місцевим правителем і не бажаючи здаватися римлянам, покінчив життя самогубством. Ганнібал вважається одним з найвеличніших військових стратегів в історії, а також стоїть в одному ряду з такими полководцями античності як Александр Македонський, Юлій Цезар та Пірр Епірський[2][3] .
Объяснение:
ответ: алфавит состоит из 38 букв и написаны руническим письмом
Объяснение: В.Тосмен при изучение тюркской письменности первым делом установил направление письма и пришёл к выводу,что тексты читаются справо налево,а также подсчитал количество "букв"-38
Жауабы: алфавит 38 әріптен тұрады және руна жазбасымен жазылған
Түсіндіру: В.Тосмен түркі жазуын зерттей отырып, ең алдымен жазу бағытын белгілеп, мәтіндер оңнан солға қарай оқылады деген қорытындыға келді, сонымен қатар «әріптер» санын санады -38
Арабское завоевание Сасанидской Персии происходило в середине VII века и положило конец существованию державы Сасанидов в 644 году, а также привело к упадку религии зороастризма на территории Персии, хотя окончательно династия Сасанидов пала в 651 году, когда Йездигерд III (632—651) — последний наследник её престола, был предательски убит. Это завоевание также привело к существенному уменьшению влияния на территории так называемого Большого Ирана зороастрийской религии и её почти полному исчезновению впоследствии.
Рост влияния мусульман совпал с беспрецедентной политической, социальной, экономической и военной слабостью в Персии. Когда-то крупная мировая держава, Сасанидская империя исчерпала свои людские и материальные ресурсы после десятилетий войны против Византии. Внутриполитическая ситуация быстро ухудшилась после казни Шахиншах Хосрова II в 628 году. Впоследствии в течение следующих четырёх лет на престол были возведены десять новых заявителей[1]. После разразившейся гражданской войны между различными фракциями империя больше не была централизована.
Объяснение: