ответ: Конечно же Илиада
Положення Древньої Македонії в грецькому світі різко змінилося в правління царя Філіппа II (правив у 359-336 рр. До н. Е.). У результаті його енергійної діяльності македонська держава за короткий термін стало найсильнішим на Балканському півострові. В юності Філіп провів кілька років в якості заручника у Фівах і там познайомився з новаторською стратегією і тактикою великого полководця Епамінонда, що надалі до йому в перетворенні македонської військової системи. У 359 р. До н.е. е. македоняне обрали Філіпа регентом при його малолітньому племіннику Аминте, а чотири роки потому Філіп повністю усунув свого підопічного від влади і сам прийняв царський титул.
Вже на початку царювання Філіп II провів ряд найважливіших реформ, спрямованих на зміцнення військово-політичної могутності Македонії. Центральне місце в їхній системі зайняли військові реформи. Створена Філіпом прославлена македонська фаланга, озброєна сариса – списами довжиною до 6 метрів, була більш глибокою, ніж грецька (вона налічувала до 24 рядів гоплітів) і при цьому більш маневреної завдяки кращій вишколі воїнів і великій кількості підрозділів і молодших командирів. Відтепер македонської фаланзі не було рівної сили на полях битв. Поряд з фалангою армія включала допоміжні частини, що складалися з средневооруженних воїнів; у завдання цих загонів входило нанесення першого удару по противнику і захист рядів фаланги від можливого оточення.
Значно підвищилася роль кінноти, комплектовавшейся в основному з аристократів. Кава-відрізнялися високою боєздатністю (ця практика, судячи з усього, була запозичена Філіпом II у фиванцев). Військо македонян більшою мірою, ніж будь-яке з грецьких полісних гоплітское ополчень, було оснащене технічними пристосуваннями: катапультами, таранами, облоговими машинами, служили для штурму укріплених міст.
Поряд з військовими Філіп II провів та інші перетворення. Він завершив централізацію Македонії та зміцнив інститут царської влади, урізавши самостійність місцевої знаті. Амбіційний правитель, Філіп намагався забезпечити всебічний розвиток країни: засновував нові міста, шляхом вдалих військових операцій розширював приморські території Македонії, приєднував сусідні регіони, багаті родючими землями. Він також опанував золотими і срібними рудниками на півночі Егеїди, що різко збільшило багатство Македонії і дозволило їй приступити до регулярної карбування монети із золота. Такого роду акцію раніше не міг собі дозволити жоден грецький поліс. Тільки на монетних дворах перського царя карбувалися золоті дарики.
Людина освічена, покровитель діячів грецької культури, Пилип II запросив знаменитого філософа Аристотеля як вихователя свого юного сина Олександра.
Авторитет македонського царя серед греків був надзвичайно високим. Багато грецькі поліси, що зазнавали протягом IV ст. до н. е. криза, хотіли бачити в ньому довгоочікуваного «рятівника», який об’єднає Грецію і поверне їй колишнє процвітання. Таке ставлення цілком відповідало задумам самого Пилипа. І, спираючись на зрослу міць Македонії, він приступив до досягнення своєї заповітної мети – завоюванню гегемонії в грецькому світі.
ответ:1) прагнув створити в Україні станову державу західноєвропейського зразка зі збереженням традиційного козацького устрою. Ідеал державного устрою вбачав у Речі Посполитої.2) Сприяв формуванню аристократичної верхівки українського суспільства з козацькох верхівки українського суспільства з козацької старшини, наділяючи її значними землеволодіннями, новими і привілеями. 3) наддав охоронны грамоти містам, підтвердив спеціальним універсалом права Київської митрополії та окремих монастирів. 4)Постійно піклувався станом освіти, науки, мистецтва і релігії. 5) Добився від царської влади надання Києво-Магилянській колегії статусу академії.Зовнішня політика 1) Незважаючи на зоборону, підтримував дипломатичні стосунки з багатьма європейськими монархами, приймав у Батурені іноземних послів. 2) Відновив торгівельні зв’язки Гетьманщини з іншими країнами (річ Посполита, Пруссія, Швеція, Кримське ханство, Туреччина), перервані з часів Руїни.3) 1705р. Установив таємні зв’язки з польським королем с. Ліщинським, а пізніше зі шведським королем Карлом 12. 4) 1708р. Уклав україно-шведську антиросійську угоду про воєнний союз та україно-польску угоду про входження Гетьманщини у формі князівства руського до складу Речі посполитої. 5) 1709р. Уклав новий україно-шведський договір про створення незалежної Української держави. в союзі зі Швецією
Объяснение:
Илиада.
Объяснение:
Древнейший из сохранившихся памятников древнегреческой литературы, эпическая поэма, приписываемая Гомеру. Описывает события Троянской войны.