Гетьман Правобер (1663—1665). До 1648 був писарем ґродського суду у Володимирі Волинському, 1649 — Переяславського полку, з 1653 р.- переяславський полковник. Був у складі укр посольства в Москві у березні 1654 для оформлення Переяславської угоди. проводив політику на відрив від Росії.
1663—1665 як гетьман Прав Укр брав участь у поході Яна Казимира на Лівобережжя, а потім допомагав полякам на чолі з Стефаном Чарнецьким і татарами боротися проти коз.-сель. повстань на Прав. 1665 ватажок повстанців В. Дрозденко розбив Тетерю під Брацлавом, і той змушений був зректися з гетьманства; захопивши військ. скарб, держ. архів і гетьманські клейноди, виїхав до Польщі, де перейшов на католицтво й дістав звання стольника полоцького та старости брацлавського, ніженського, чигиринського. Але незабаром у Тетері почалися спори й процеси за маєтки з пол. маґнатами. Пограбований єзуїтами у Варшаві і не діставши підтримки пол. уряду, Тетеря схилився на бік Туреччини, виїхав до Молдавії (Яси), а звідти до Адріянополя, де, мабуть, готував якусь антипол. акцію по боці Туреччини, але незабаром помер (у кінці 1670 або на початку 1671).
Объяснение:
1. У него длинные и светлые волосы, с бородой. Голубые глаза, нос не сломан. Серьёзное и задумчевое лицо.
2. Невский был мужественным и храбрым, отважным и умным, осторожный, терпеливый и благоразумный. О нем говорили, что князь был мудр как Соломон, обладал силою Самсона, и храбростью царя Ве Александр Невский был высокого роста, обладал красотою Иосифа, а голос как труба в народе трубит. Каждый раз когда шел на битву князь Невский, молился он и благословлял его в дорогу архиепископ. За свое правление, он очень много дел хороших сделал для народа своего, и был занесен церковью к лику святых.
3. Невская битва была 15 июля в 1240 году. Битва была на реке Неве между новгородским войском под командованием Александра Ярославича и шведским отрядом.