Польське королівство здавна намагалося підпорядкувати собі Велике Князівство Литовське. Проте реальні передумови для об'єднання двох держав сформувалися лише в середині XVI ст. У цей час наростаюча криза литовської держави сягнула критичної межі, коли вона опинилась перед загрозою воєнної катастрофи внаслідок поразки в Ливонській війні (1558–1583 pp.) від Московської держави. Передумови Люблінської унії:
• Глибока криза Великого Князівства Литовського, зумовлена поразками в московсько-литовських війнах XVI ст., особливо в Ливонський. Це штовхало правлячі кола Литви на пошук реального союзника.
• Польща прагнула скористатися послабленням Литви для реалізації давніх планів експансії на Схід, до якої штовхала шляхта, що сподівалася здобути нові землі та маєтки.
• Українська сторона сподівалась, що об'єднана держава зможе налагодити ефективну оборону проти татарських нападів, а також припиняться наїзди польської шляхти на маєтки української в прикордонних областях.
• Литовські магнати, прихильники незалежності, втрачають свій вплив. Дрібна і середня шляхта сподівається, що в результаті унії вона отримає нові привілеї, якими користується польська шляхта.
• Польські магнати і шляхта, що були втягнуті в товарно-грошові відносини, сподівалися здобути нові землі та залежних селян, які б давали ще більше товарного хліба, що експортувався на захід.
• Українські князі підтримували унію за умови збереження православ'я і місцевих звичаїв. Українська православна шляхта сподівалася на нові привілеї, якими користувалася польська
Война между Россией и Речью Посполитой, которая длилась с 1654 по 1667 годы, имела цель расширить государственные границы и установить влияние в Восточной Европе.
Причиной конфликта стало стремление российских правителей включить казачество и Украину в состав государства. Это позволило бы осуществить более мощное военное влияние на Речь Посполитую для достижения целей.
Политика царя Алексея Михайловича выражалась в стремлении к возврату черниговских, смоленских и новгородских земель, утраченных в начале семнадцатого века, в состав государства.
Участниками войны стали Россия, Речь Посполитая, Великое Княжество Литовское, Швеция и казачество.
Основные этапы войны заключались в русской кампании 1654-1664 годов, а также война между Россией и Швецией. Андрусовское перемирие было заключено 30 января 1667 года.
По причине высокой подготовки войск противников, война затянулась более чем на десять лет и вызвала обширный экономический кризис в стране. Армия требовала много ресурсов, что истощало экономику и вытягивало из государственной казны дополнительные средства.
Также участие в войне вызвало большое сокращение численности населения, которое вызвало демографический кризис и привело к упадку социальной сферы государства.
Задание 6.
В интернете написано что он был как бы словарём и без него люди не могли понять кыпчанский язык и т.д.
Задание 7
Он был поэтом, философом, ыл влиятельным бием Улуг-Мухаммеда, в Сарае и Казани, после смерти которого был приглашенханом кочевых узбеков Абулхайром.
Объяснение:
Может быть...я точно не уверена.