М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
glamur9068
glamur9068
26.12.2021 17:07 •  История

Объясните значения слов: тюргеши, «желтые» тюргеши, «черные» тюргеши, Уч Или г каган, Чабышчор Сулуу-каган. И вспомнить про сражение Барсбек кагана с Капаганом. И какую коалицию создали Тюргеши, во время усиления восточного каганата от

👇
Открыть все ответы
Ответ:
pvale4ka
pvale4ka
26.12.2021

101. Чтобы постепенно колонизировать казахские земли , какое было начато переселение ?

В) Переселение крестьян из Центральных районов России

102. Кто руководил восстанием крестьян в 18 веке в Младшем Жузе ?

А) С. Датулы

103. Сколько лет продолжалось восстание под руководством С. Датулы?

А) 14 лет

104. Каковы последствия восстания под руководством С. Датулы?

Д) Земли казахских родов были возвращены.

105. Когда императрица Анна Иоанновна подписала жалобнную грамоту хану Абулхаирову о принятии в российское подданство Младшего Жуза ?

А) 19 февраля 1731 г.

106. Царское правительство в 1756 году запретило казахом кочевать на правобережье Урала, защищая интересы:

А) Казачьих войск

107. Какую часть территории Казахстана охватило восстание под руководством Кенесары Касымова?

А) Весь Казахстан

108. Что является одной из главных целей восстания Кенесары Касымова?

А) Остановить колонизацию Казахстана

109. В каких городах происходило восстание в Букеевском ханстве под руководством Исатая Таймонова и Махамбета Утемисова?

А) 1836-1838 гг.

4,4(84 оценок)
Ответ:
esketit1
esketit1
26.12.2021

Загарбницькі походи османів проводилися під ідеологічними гаслами війни за віру мусульман із «невірними» і відзначалися жорстокістю, пограбуванням захоплених територій, взяттям у полон мирних жителів, спустошенням.

Турецька знать, отримуючи від османського правителя підкорені території в ленне володіння, повністю підтримувала загарбницьку політику свого володаря. Взагалі військово-ленна система — це система феодальних відносин і навіть державного устрою, що склалася ще в X ст. у країнах Близького Сходу та Середньої Азії. Спочатку лен розглядався як умовне тимчасове «утримання» на час зайняття певної посади чи довічне володіння за певні заслуги. З часом посади почали переходити у спадок, тому і лен вважався спадковим. Визначальним було й те, що до ленників-землевласників від центральної влади переходило право на збір податків з населення своїх ленів — право податкового імунітету. Перехід земельних наділів (ленів) у спадкове утримання був важливою віхою в розвитку феодальних відносин у цих країнах. В Османській імперії лени існували у вигляді зеаметів та тимарів.

Зеамет — великий феодальний наділ з річним прибутком від 20 тис. до 100 тис. акче (срібна монета, яка в XVI ст. прирівнювалась до 6 — 7 копійок). Селяни, які жили на зеаметах, перебували в кріпосній залежності від свого феодала-зеїма, виконували різні повинності та сплачували податки, що сягали 2/3 врожаю. Сам же власник зеамету мав з'являтися на війну за наказом султана в ополчення санджак-бея (начальника округу) з певною кількістю вершників залежно від прибутків з лена (на 3 — 5 тис. акче прибутків поставлявся один вершник).

Тимар за розмірами поступався зеамету, а річний прибуток з нього становив від 3 тис. до 20 тис. акче. Система феодальних відносин між власником тимара (тимаріотом) була подібною до системи в зеаметі, лише кількість вершників, що їх мав поставляти тимаріот, була дещо меншою.

4,8(17 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ