Прочитайте документи, порівняйте точки зору істориків на період гетьманування К.Розумовського. Дпйте відповіді на питання.
М. Грушевський про діяльність К. Розумовського
«Сам новий гетьман був чоловік зовсім чужий Україні та її життю. Він виріс у Петербурзі, був усім зв’язаний з петербурзьким панством. Його довіреним дорадником був Григорій Теплов, бувший його учитель, чоловік хитрий і недобрий, українським порядкам неприхильнийНа Україні Розумовський нудився, проживав частіше в Петербурзі; держав себе не як товариш української старшини, а немов якийсь володар з божої ласки, і завів у своїй глухівській резиденції двір на взірець двору петербурзького. В справи українські не дуже мішався, і Україною правила старшина по своїй волі, зносячись безпосередньо з сенатом і російським правительством...» (Грушевський М. Ілюстрована історія України. — К.: Наукова думка, 1992. — С. 382)
І. Крип’якевич про діяльність К. Розумовського
«Він був з козачого роду, але молодим хлопцем дістався на царський двір до Петербурга, вчився там у вищих школах і їздив багато по чужих краях, Розумовський дуже зовні відрізнявся від давніх гетьманів. Закинув стародавнє українське вбрання, носив одежу на французький лад.
Але в його грудях билося ще українське серце. Гетьман щиро займався справами України, завів нові порядки в судах і в війську, пильнував добробут краю, прикрашував Україну новими будовами. В Батурині збудував величаву гетьманську палату, останки якої лишилися до наших днів. Думав він і про те, щоб зробити гетьманство спадщинним у своєму роді і тим укріпити самостійність Української держави». (Крип’якевич І. Історія України. — К та, 1992. — С. 72)
Завдання
1. Чи збігаються характеристики істориків діяльності останнього гетьмана України Кирила Розумовського? Як ви гадаєте, чому?
2. Яку з цих точок зору поділяєте ви? Чому? Можливо, ви маєте власну точку зору, аргументуйте її.
Знання про наших попередників, людей, що колись жили на Землі і історія розвитку нині живе цивілізації в її давній, маловідомий період, напевно, у всіх викликає пекучий інтерес. Відомості про це ми можемо знайти у багатьох авторів, а також в релігійній літературі. Але не будемо займатися власними дослідженнями, а звернемося з цього питання до досліджень д.м.н. професора Ернста Рифгатович Мулдашева. Ернст Мулдашев - добре відомий у світі вчений-офтальмолог, який винайшов лікувальний матеріал "Іноплант", службовець цілям регенерації тканин при лікуванні очних хвороб. Е. Мулдашев, практикуючий хірург очної і пластичної хірургії, особисто робить 300-400 операцій на рік, працював у багатьох країнах світу.
Але, крім того, професор Е. Мулдашев, невгамовний дослідник, якого цікавлять багато фундаментальних питань життя людей на Землі.
З усією серйозністю зайнявшись цими дослідженнями, він зробив ряд експедицій до Індії, Непал і Тибет, де, використовуючи відкритий ним метод дослідження під назвою "офтальмогеометріі", вивчав стародавні цивілізації, питання генофонду, зв'язку земних цивілізацій з тонким світом і всесвіту взагалі.
Вельми цікавими виявилися його відомості про минулі земні цивілізації, про що ми і розповімо вам в цій статті.
Ним встановлено, що нині живе на Землі людство - це п'ята за рахунком цивілізація (або раса), до нас їх було ще чотири. І взагалі все відбувалося приблизно так.
Найпотужніша, незбагненна нашим розумом і незрозуміло звідки виникла цивілізація, яку ми називаємо Богом, на основі певних, що діють у Всесвіті законів, створює тонкоматеріальний світ. Це світ, матерією якого, схоже, є різні енергії, які ми, люди, своїми органами почуттів сприймати не можемо, і тому мало що про нього знаємо. Але тонкий світ розвивався, збільшував рівень своєї цивілізації і в певний момент йому для чогось (звичайно, з метою прогресу і розвитку) знадобився фізичний світ, тобто наш тривимірний світ, в якому ми живемо. Тонкий світ на той час був, ймовірно, вже в достатній мірі розвинений, і він створив планетну систему, а на планеті Земля - природу, живих істот і в тому числі людини