М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
elyakiselya17
elyakiselya17
10.08.2022 09:39 •  История

ЗАВДАННЯ . -Проаналізувати текст Конституції П. Орлика(обов'язково в кінці аналізу документа зробіть висновки)

Інструкція до дослідження письмового історичного джерела:
Вид документа
Типологія питань і завдань до нього (відповіді оформити коротко письмово)

1.Документи державного характеру: грамоти, укази, накази, закони, промови державних діячів, протоколи державних заходів і т. д.
1.Коли і де з'явився цей документ? (Опишіть історичні умови його створення.) Хто є автором?
2.Поясніть основні / нові поняття, що вживаються в тексті документа, в чиїх інтересах?
3.Яку важливу історичну інформацію він нам дає?

2. Документи міжнародного характеру: договори, угоди, протоколи, ділове листування і т. д.
1.Перерахуйте (і покажіть на карті) держави, що склали цей документ.
2.Назвіть основні положення документа. Оцініть їх вигідність і збитковість для кожної зі сторін та інших країн, міжнародної ситуації в цілому, зміни в політичному, економічному, територіальному планах.

3.Документи, пов'язані з політичною боротьбою: програми, відозви, промови політиків, прокламації, декларації тощо.
1.Хто автор документа? Які його політичні погляди? Чому створено документ?
2. До чого закликає і що засуджує автор документа?
3. Яку важливу історичну інформацію він нам дає?

4.Документи історичного характеру: хроніки, літописи, Історичні монографії, дослідження, твори
1.Які історичні факти викладаються в документі?
2.Визначте час, в який відбувалися описувані події, якщо воно не зазначено в документі або дано в іншій (не християнської) системі літочислення.
3.Як автор пояснює причини, викладає хід і визначає значення історичних подій?
4.Яку важливу історичну інформацію він нам дає?

5.Документи особистісного характеру: спогади, щоденники, листи, свідчення очевидців
1.Хто автор документа? Яке його соціальне становище і причетність до описуваних подій?
2.Що побачив автор документа? Підтвердіть свої міркування текстом джерела.
3.Чи довіряєте ви свідоцтвам автора цього документа? Поділяєте його точку зору? Чому?
4.Яку важливу історичну інформацію він нам дає?

6. Документи літературного жанру:
як історичні пам'ятки своєї епохи: проза, поезія, драма, епос, міфи, пісні, сатира, крилаті вирази та ін.
1.Покажіть на карті район світу, де відбувається дія цього літературного джерела.
2.За характерними деталями побуту, одягу, поведінки людей і т.п. визначте приблизний час дії або написання твору. Знайдіть ознаки, що підтверджують, що даний твір було створено в епоху...
3.Які образи історичних героїв, подій створює автор? Наскільки правдиво?
4. Яку історичну інформацію можна почерпнути?

Висновок:
1.головні факти;
2.корисність, цінність джерела;
3.думка, яка міститься в джерелі;
4.обмеженість джерела;
5.своє ставлення до джерела.

👇
Открыть все ответы
Ответ:

(IV—V века), а завершается в XV веке. Самыми ранними произведениями, оказавшими наибольшее влияние на последующую средневековую литературу стали христианские Евангелия (I век), религиозные гимны Амвросия Медиоланского (340—397), работы Августина Блаженного («Исповедь», 400 год; «О граде Божием», 410—428 годы), перевод Библии на латинский язык, осуществлённый Иеронимом Стридонским (до 410 года) и другие труды Латинских Отцов Церкви и философов ранней схоластики.

Зарождение и развитие литературы Средневековья определяется тремя основными факторами: традициями народного творчества, культурным влиянием античного мира и христианством.

Своей кульминации средневековое искусство достигло в XII—XIII веках. В это время его важнейшими достижениями стала готическая архитектура (Собор Парижской Богоматери), рыцарская литература, героический эпос. Угасание средневековой культуры и переход её в качественно новую стадию — Возрождение (Ренессанс) — проходит в Италии в XIV веке, в других странах Западной Европы — в XV веке. Этот переход осуществлялся через так называемую словесность средневекового города, которая в эстетичном плане имеет полностью средневековый характер и переживает свой расцвет в XIV—XV и XVI веках.

Объяснение:

4,4(44 оценок)
Ответ:

1. Куртуазна література  — світська, лицарська література європейського Середньовіччя з мотивами культу дами (в ліриці) або пригод лицарів (епічні твори), почасти з елементами фантастичності. Куртуазний роман часто вдається до атмосфери казковості. Однією з головних тем в цьому романі є тема кохання до прекрасної дами та здійснення подвигів заради неї. Проте героїв об'єднує лише платонічне кохання. Саме кохання в такому романі повне куртуазності. Загалом, «куртуазний» — той, що орудує усіма видами зброї, вправний в усіх видах мистецтва (спів, гра на різноманітних музичних інструментах, обізнаність в живописі тощо), грає в шахи, знається на морській справі, знає велику кількість іноземних мов.

2. Упродовж XI – XV ст. мистецтво знало два основні художні стилі, які заступали один одного — романський(Романський стиль вирізнявся масивністю і зовнішньою суворістю споруд, які зберігають оборонні, захисні функції. Найбільша увага приділялася спорудженню храмів-фортець, монастирів-фортець, замків-фортець, що розташовували на підвищених ділянках місцевості. Головним будівельним матеріалом був тесаний камінь. З часом обробка кам'яних брил удосконалюється, а м'які різновиди каменю, легкі в обробці, стають джерелом для створення перспективних порталів, різьблених капітелей, рельєфів і згодом, скульптур, якими почали прикрашати західний фасад. Романські храми, переважно монастирські, будували з великого каменю, у простих формах, із перевагою вертикальних або горизонтальних ліній, із дуже вузькими отворами дверей і вікон, із півциркульними арками.) і готичний(Особливе місце в мистецтві готики західноєвропейських країн займав міський собор — вищий зразок синтезу архітектури, скульптури і живопису (переважно вітражів). Непорівнянний простір собору, вертикалізм його веж і зводів, підпорядкування скульптури ритмам динамічності архітектури, багатобарвне сяйво вітражів робили сильний емоційний вплив на віруючих.). Перший стиль — романський — панував у XI – XII ст., другий — готичний — у XII – XV ст. Ці стилі найбільш яскраво проявилися в архітектурі замків і церков.

3. Папа Григорій IX перетворив Інквізицію з Єпископської на Папську, підпорядкувавши її безпосередньо Святому Престолу. Для керування Інквізицією на різних рівнях призначались домініканці та францисканці, монахи з двох нових тоді жебручих орденів, значно рідше — монахи з інших орденів. Для єретиків, що не хотіли відректися від єресей, була призначена смертна кара, для виконання якої їх передавали до рук світської влади.  Папа Інокентій IV у 1252 році дозволив Інквізиції застосовувати тортури. Тут треба помітити, що за весь час існування Інквізиції вона ніколи не застосовувала тортури так масштабно та жорстоко, як світська влада.

Объяснение:

4,8(68 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ