1)Международные отношения между двумя мировыми войнами складывались на протяжении почти 2х десятилетий и включали 2 эпохи – 20е и 30е.
Оба периода характеризуются нестабильным экономическим положением европейских стран.
20е развивались под сильным влиянием Первой мировой войны. Международные отношения были направлены на построение мира, заключение договоров Версальско-Вашингтонской системы, дальнейшее урегулирование отношений. В целом, в европейских странах распространялось пацифистское движение, которое призывало к отказу от войны и насилия. Но все-таки падение империй вызвало развитие национально-освободительного движения.
30е развивались иначе. Версальско-Вашингтонской системы уже не было и появляются новые военные очаги. В Германии национально-освободительное движение было настолько широко развито, что к власти пришли фашисты, успешно играя на незавидном международном положении страны.
Версальско-Вашингтонская система не могла предотвратить Второй мировой войны. Дело в том, что такая система порождала много противоречий. Такие противоречия появлялись между Великобританией и Америкой, и между Америкой и Японией. Отношения между США и Европой строились на кредитной системе. Дело в том что США стали главным кредитором Европы после войны. Поэтому Англия, Америка, Япония соперничали между собой.
2)Причины:
Межсистемные противоречия(Капитализм и социализм)Противоречия между странами капиталистического блока,оставшиеся в наследство от первой мировой войны(Версальско-Вашингтонская система)Стремление Англии и Франции направить агрессию гитлеровской Германии на СССР - политика "умиротворения агрессора"3)Cмотри картинку там описаны главные операции.
Не совсем советский,он назывался скорее Советско-Германский.
А главный был потому что:
На советско-германском фронте произошел коренной перелом в ходе войны.Большая часть сражений проходила именно на советско-германском фронте Большая протяженность фронта.Фронт существовал на протяжении всей войны4)Итоги войны:
Победа над фашизмомПризнание ценностей гуманизма,правовых норм,свободы и равноправия народовЛичная ответственность агрессоровОсуждение расизма,геноцида,массовых репрессийВосстановление национальной независимостиСоздание ООНИзменение положения:Такие ведущие страны мира как Германия,Австро-Венгрия,Россия(после революции) лежали в руинах и про то что эти страны остались передовыми уже было сложно сказать.Какие страны одержали реальную победу?Это США и Великобритания не для кого не секрет,что именно эти страны неплохо нажились на войне США(кредитор Антанты) на сколько мне известно Великобритания тоже имела с войны свой процент.Итог Первой Мировой величественные империи пали и на определённое время потеряли своё могущество,но это было только начало...
Японский экономический кризис 1920 года являлся последствием участия Японии в Первой мировой войне и из-за этого страна потеряла позиции на Азиатском рынке.
Через 7 лет Япония, ослабленная кризисом, сменила власть посредством выборов. Премьер-министром стал Гиити Танака. Он с первых дней стал проводить политику "крови и железа" или шовинизма. Он советовал императору Хирохито (Сёва) принять его план, где говорилось о том, что надо начать войну с СССР, Китаем, Великобританией и США. Император принял план, и тем самым, развязал руки генералу Танака и открыв ему путь по внешнюю политику.
Религия Японцев связана с поддержкой милитаризма. Взращенная на религии империя поддерживала национализм и тоталитаризм, т.к. следуя синтаизму, император являлся потомком богини Аматэрасу, значит, неповиновение ему карается богом. Поэтому народ повиновался пришествию тоталитаризма.
Поняття про еволюцію. Еволюція (від лат. еволютіо-розгортування) - це процес необоротних змін у будові та функціях живих істот протягом їхнього історичного існування. Результатом еволюції є пристосованість організмів до умов довкілля. Проблеми еволюції досліджує розділ біології, який має назву еволюційне вчення. Це наука про чинники, механізми, загальні закономірності та наслідки еволюції.
Світоглядна система про незмінність живої природи з часу її виникнення, тобто заперечення еволюційних ідей, називається креаціонізмом (від лат. креаціо — створення). Послідовники креаціонізму здебільшого дотримуються релігійних поглядів на походження життя, розглядаючи його як наслідок творчого свідомого акту вищої нематеріальної сили (Бога). Креаціоністами були такі видатні біологи, як К. Лінней, Ж. Кюв'є, геолог Ч. Лайєль та ін.
Окремі ідеї про історичний розвиток живих істот висловлювали ще давньогрецькі (Геракліт, Демокріт та ін.) та давньоримські (Лукрецій та ін.) мислителі, однак спроби науково пояснити це явище з'явились лише в кінці XVIII сторіччя.
Еволюційна гіпотеза Ж. -Б. Ламарка. Першу еволюційну гіпотезу висунув видатний французький учений Жан-Батіст Ламарк (1744-1829) - людина енциклопедичних знань і великого таланту. Він написав багатотомну працю "Флора Франції", розробив систему безхребетних тварин, яка певною мірою не втратила свого значення і дотепер. Як вам відомо, саме він запропонував термін "біологія" (1802), обґрунтував уявлення про окрему ". область життя" на Землі (пізніше названу біосферою), вперше проводив за психічною діяльністю тварин, заснував палеонтологію безхребетних.
Свою еволюційну гіпотезу він опублікував у 1809 році у книзі "Філософія зоології". В її основі лежить уявлення про те, що всі живі організми під впливом умов довкілля набувають корисних пристосувань, змінюючи свою будову, функції, індивідуальний розвиток тощо.
Інакше кажучи, згідно з Ламарком, еволюція - це процес набуття корисних ознак, які успадковуються потомством. Нижчі організми (які позбавлені нервової системи) змінюються безпосередньо під впливом чинників довкілля: листки водяних рослин здебільшого стрічкоподібної (лінійної) форми, бо витягуються течією тощо. Вищі організми, зокрема тварини, що мають нервову систему, виробляють пристосування за схемою: зміна потреб приводить до зміни звичок, зміна звичок - до вправляння одних органів і невправляння інших. Ті органи, які вправляються, розвиваються, а ті, що не вправляються, редукуються (зменшуються), згодом ці зміни успадковуються.
Наприклад, жирафа почала живитися листками дерев, тому повсякчас витягувала шию, щоб дістати до крони: шия і передні ноги у неї видовжились, і ці набуті особливості передаються нащадкам. Неважко помітити, що Ж. -Б. Ламарк досліджував переважно модифікаційну мінливість, яка насправді неспадкова і є реакцією організмів певного виду на конкретні зміни довкілля. Отже, за Ж. -Б. Ламарком, одним з факторів еволюції є те, що будь-яка мінливість є спадковою і зумовлена впливом зовнішніх умов.
Інший фактор еволюції за Ж. -Б. Ламарком зумовлений внутрішнім прагненням, організмів до прогресу, тобто не залежить від умов довкілля. Річ у тім, що вчений розглядав еволюцію як процес безперервних змін, які полягають в ускладненні будови і переході щабля.
Ж. -Б. Ламарк був єдиний учений за всю історію біології (до Ч. Дар-віна), який вважав людиноподібних мавп безпосереднім предком людини. Згідно з його поглядами, сучасні найближчому майбутньому мають перейти до вищої градації — перетворитися на людину.
Еволюційну гіпотезу Ламарка прийнято називати ламаркізмом. Сучасники вченого не сприйняли її, однак згодом, у XIX-XX сторіччях вона знайшла багато прихильників. Погляди сучасних учених, в основі яких лежать еволюційні ідеї Ламарка, називають неоламаркізмом (від грец. неос — новий).
Основні положення еволюційної гіпотези Ч. Дарвіна. Еволюція, за Дарвіном, полягає в безперервних пристосувальних 11 (адаптивних, або адаптаційних) змінах видів (мол. 136). Він вважав, що всі сучасні види є нащадками вимерлих предкових форм. Еволюція відбувається на основі спадкової мінливості під дією боротьби за існування, результатом якої є природний добір.
Спадкова (за Ч. Дарвіном—невизначена) мінливість — це зміни, які виникають у кожного організму індивідуально, незалежно від змін довкілля, і передаються нащадкам. Від спадкової мінливості Дарвін відрізняв неспадкову (визначену), яка проявляється у всіх особин виду однаково під дією певного чинника і зникає у нащадків, коли дія цього чинника припиняється. Наприклад, коні, перевезені на невеликі острови чи в гори через кілька поколінь дрібнішають.