М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
guna3
guna3
09.04.2023 15:19 •  История

Какие изменение внесла в государством княгиня ольга? надо .буду плогодарен!

👇
Ответ:
Яра3838367373
Яра3838367373
09.04.2023

Сначала княгиня Ольга отомстила за своего мужа древлянам,после того как проблема с ними была решена она ввела административно финансовую рефрму!Ольга волновалось что налогоплательщики могут вбунтоватся и не платить дань поетому в какждом округе ввела поготы где собиралась дань!Также Ольга ввела четко фиксирываный налог !

4,7(14 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
IvanMiren
IvanMiren
09.04.2023
Наступает 491 год и персидский царь Дарий даёт приказ своим послам требовать у греческих городов земли и воды, что обозначало требование подчиниться и признать власть персов. Так Дарий хотел отомстить грекам Афин и Эретрии, которые не подчинялись его власти и подняли восстание. Греческие Спарта и Афины одни не пожелали соглашаться с этими требованиями царя.
2. Когда персы завоевали Эретрию, то они пошли дальше и высадились на берег недалеко от поселения Марафон. Афиняне решили выйти из своего города и дать бой врагу. Спартанцы не могли быстро подойти к ним . Афинянам жители Платей. Армией командовали десять стратегов, один из которых Мильтиад и руководил самой битвой, ему доверили это право остальные стратеги. Греки построились фалангой и напали на персов, когда у них многие силы из конницы и войск были посажены на корабли, и благодаря силе своих флангов, развернувшихся и ударившим в центр врага , греками персы были смяты и обратились в бегство на корабли, несколько тысяч их погибло. После сражения персы хотели напасть и на афины, но Мильтиад предусмотрел это и армия быстро вернулась в город и заняла оборону Так и закончилась эта битва сокрушительным поражением персов, афиняне с платейцами не потеряли и 200 человек. Уже на следующий день подоспела из Спарты. Победа укрепила дух всего греческого народа.
4,5(28 оценок)
Ответ:
GamerPro3922
GamerPro3922
09.04.2023

Після смерті Генріха І, який не залишив нащадка престолу, розпочалися міжусобиці, що тривали майже 20 років. За до церкви період безвладдя в Англії було припинено. Престол отримав онук Генріха І молодий граф анжуйський Генріх, що започаткував династію Плантагенетів, яка правила країною до кінця XIV ст.

Усі свої сили невтомний Генріх II віддав для того, щоб відновити у державі міцну королівську владу. Він наказав зруйнувати замки феодалів, які брали активну участь у міжусобній боротьбі. Одночасно Генріх II розпочав у країні реформи з метою зміцнення королівської влади.

Значні зміни в суспільстві започаткувала судова реформа. Кожна вільна людина в Англії здобула право за визначену плату звертатися до королівського суду, оминаючи суд баронів. Королівські судді, що їздили країною, до розгляду справ на місцях залучали особливих присяжних. Ними ставали 12 місцевих жителів, які складали присягу на Біблії, що чесно вестимуть справу. Завершивши розслідування, присяжні доповідали королівському судді, який призначав кару винуватцеві або звільняв невинного. Так було започатковано суд присяжних, що діє в демократичних країнах донині. Завдяки проведенню судової реформи Генріх II здобув підтримку дрібних рицарів, селян, міщан, які вбачали в ньому свого захисника.

Генріх II здійснив також військову реформу. Служба рицарів, як васалів короля, у війську обмежувалася визначеною кількістю днів на рік. Генріх II дозволяв деяким рицарям не служити у війську; за це вони повинні були сплачувати королю «щитові гроші», на які утримувалося наймане рицарське військо, що значно зменшило залежність короля від місцевих феодалів. Водночас було зміцнено народне ополчення: кожна вільна людина зобов'язувалася мати зброю і з'являтися з нею для участі в королівських походах.

 

Генріх II намагався поставити під свій контроль англійську церкву, але зазнав поразки. Архієпископ кентерберійський Томас Бекет, що очолював церкву в Англії, рішуче виступив проти домагань короля. Коли Бекета за негласним наказом короля було вбито, у справу втрутився папа. Під загрозою відлучення від церкви Генріх II змушений був покаятись і відмовитися від своїх планів реформування церкви.

Генріха II Плантагенета вважають одним із найвидатніших королів середньовічної Англії, однак його величезна англо-французька держава потребувала значних сил для управління нею і за наступників Генріха II — його синів Річарда І Левове Серце (1189-1199) та Іоанна Безземельного (1199-1216) швидко занепала.

Объяснение:

4,4(14 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ