Объяснение:
< Пред СОДЕРЖАНИЕ Загрузить След >
Сутність та значення реформ Солона
Запис законів Драконта не міг покласти край суперечностям між демосом і евпатридами, бо істотно не змінював економічного становища демосу та зовсім не торкався його політичного, як і раніше безправного становища. Сили демосу постійно зростали. У процесі гострої боротьби виявилося, що сили суперників були приблизно рівні. Тому протилежні сторони згодом домовилися обрати посередника - айсимнета, який влаштовував би обидві сторони, і доручили йому управління афінським полісом та видання нових законів. З цією метою, а також для завоювання острова Саламін у 594 р. до н.е. був обраний архонтом Солон ( бл. 638 - 558 рр. до н.е. ).
Солон належав до аристократичного, але збіднілого роду. Він багато подорожував, займався торгівлею, побував у багатьох грецьких полісах і навіть у Єгипті, зустрічався з багатьма видатними людьми. Ці подорожі збагатили його знання, розширили його кругозір. До Афін Солон повернувся освіченою, з "Солон розумів необхідність докорінних змін у державі. Евпатриди, зважаючи на його аристократичне походження і боячись розправи збоку демосу, погодилися надати Солонові примиренські повноваження. У 594 р. до н.е. він одержав повноваження на проведення державних реформ.
Перед цим з ініціативи Солона було здійснено похід на острів Саламін, завойований в афінян мегарцями. В елегії "Саламін" Солон-поет пристрасно закликає афінянських громадян повернути свій острів, змити ганьбу з імені "афінського громадянина", про якого вже по країні поширюється глузливий рядок: „ Це один з тих, хто з рук своїх випустив Саламін ”. Елегія закінчується закликом поета негайно звільнити острів:
На Саламін ! Як людина одна, то ж за бажаний острів
Вийдемо всі, і з Афін змиємо кляту ганьбу !
( Переклад Н. Пащенко ) [ 32 , С. 135]
Усі реформи Солона можна поділити на економічні і політичні. Як законодавець, Солон представляв інтереси сільського і, головним чином, заможного міського демосу та евпатридів, які приєдналися до нього і чиї інтереси зосереджувалися в торгівлі. Проводячи реформи, Солон спирався на активну підтримку народних зборів, більшість яких становили знедолені громадяни.
Отрасль экономики – это совокупность предприятий, которые производят однотипную продукцию или предоставляют схожие услуги. К основным отраслям относят промышленность, сельское хозяйство, строительство, транспорт, торговлю.1) первичные отрасли — добывающая промышленность и сельское хозяйство;
2) вторичные отрасли — отрасли обрабатывающей промышленности;
3) отрасли инфраструктуры — жилищное строительство, транспорт, торговля, здравоохранение, обслуживание производства и населения;
4) отрасли управления и наука, научное обслуживание.
1.Объяснение:Траян вёл переписку с Плинием Младшим (Plinio Il Giovane), политиком и писателем, который параллельно занимался адвокатсткой деятельностью. Благодаря письмам стало известно, что император, в разрез с убеждениями его предшественников, отличался толерантным отношением к христианам.
2.Он отказывался рассматривать безымянные доносы на потенциальных еретиков, а также упразднил наказания для тех людей, которые были готовы отказаться от своей веры мирными путями.
3.Простой народ говорил об императоре Траяне как о человеке великодушном, милосердном и понимающем. Однажды, когда правитель с войском направлялся в очередной поход, ему навстречу у самых ворот Рима вышла обычная горожанка, которая умоляла Траяна её сына. Он был ложно обвинён в преступлении по анонимному доносу. Император Траян внимательно её выслушал, приказал армии ожидать его и направился прямиком в суд. Только после того, как правитель добился оправдательного вердикта, он спокойно вернулся к солдатам и продолжил поход.
Взаимоотношения императора с сенатом заслуживают особого внимания. Выборщики нередко исписывали таблички, которые были предназначены для тайного голосования, остроумными шутками, а порой и едкими ругательствами. Всё это доставляло Траяну много забот, но данный аспект показывает, что во времена его правления должность сенатора не имела большого веса, несмотря на всю свою почётност