Склавіни і анти
Одними з перших, хто згадує про антів і склавінів є Готський історик Йордан (VI століття) і візантійський історик Прокопій Кесарійський (близько 490-565 рр).
Перший, коли згадує про венеди в своїй книзі "про походження і діяння гетів" говорить про те, що "хоча їх найменування тепер змінюються відповідно різним родам і місцевостям, все ж переважно вони називаються склавинами і антами".
"
" б життя у них, як у массагетов, грубий, без всяких зручностей, вічно вони покриті брудом, але по суті вони не погані і зовсім не злісні, але у всій чистоті зберігають гуннскіе звичаї" - Прокопій Кесарійський.
Також, він говорить про те, що анти найсильніше з обох племен і розташовуються на землях від Дністра до Дніпра.
"Склавини живуть від міста Новіетуна і озера, іменованого Мурсіанським, до Данастра( Дністер), і на північ — до Вісли (Вісла); замість міст у них болота і ліси".
Крім цього, у Йордану можна знайти інформацію про те, що в кінці IV століття анти ворогували з готами. І спочатку навіть відбили напад військ готів. Але потім були розгромлені готським королем Вінітарієм, який стратив правителя антів Божа, його синів і 70 старійшин.
Прокопій Кесарійський у своїй праці "війна з готами" пише наступне:
"Ці племена, склавіни і анти, не управляються однією людиною, але здавна живуть в народоправстві (демократії), і тому у них щастя і нещастя в житті вважається справою спільною. І в усьому іншому у обох цих варварських племен все життя і закони однакові".
Склавіни і анти, згідно з Прокопієм Кесарійським, раніше були відомі як суперечки, тобто розсіяні (вони проживали на великих просторах).
Крім того, візантійський історик згадує, що анти і склавини посварилися і між ними спалахнула війна. Переможцями як не дивно вийшли склавіни. Також, історик згадує про постійні слов'янські набіги на територію Візантії.
Візантія, або Ромейська імперія на той період часу саме процвітаюча держава, оплот цивілізації.
Візантія, або Ромейська імперія на той період часу саме процвітаюча держава, оплот цивілізації.
.
Объяснение:
Романский стиль охватывает период с X по XII века. Термин происходит от слова «рома» то есть римский. Предпосылкой появления романского стиля архитектуры стала разобщенность феодализма на территории Западной Европы, когда феодалы старались присвоить себе чужие земли, и власть была децентрализована. Возникла необходимость в определенного рода постройках, которые могли бы выполнять оборонительную функцию при нападении соседних князей-феодалов. Романский стиль признан общеевропейским благодаря массивности и основательности при строительстве архитектурных построек.
На смену романскому в средневековую архитектуру пришел готический стиль и со временем вытеснил его. «Устрашающе величественный», такое определение наиболее точно характеризует готический стиль архитектурных сооружений. Однако готический стиль пронизывает к тому же и другие разновидности изобразительного искусства, такие как скульптура, живопись, витражи и другие.
Готический стиль просуществовал с XII по XIV век. В отличие от романского стиля готический имеет более светский характер, тогда как романский стиль скорее религиозной направленности. Готический стиль нашел отражение в архитектуре храмов, соборов, церквей, монастырей и основан на бургундской архитектуре.
В сравнении с романским стилем с его толстыми стенами, небольшими окнами и круглыми арками готический значительно выигрывает. Ведь недаром готический стиль придает величие с его заостренными арками, узкими, высокими башнями и богато украшенным декором каменных кружев, многоцветьем витражей в окнах. Особенности стиля ставят акцент на вертикаль, все архитектурные сооружения устремлены вверх. В готическом стиле в отличие от романского важна эстетичность, церкви и соборы приобрели грациозный облик.
Перемены в последовательности жанров ,на мой взгляд , может быть обусловлено жизненными обстоятельствами . Комедии, пьесы на исторический сюжеты изменились на трагедии, так как автор мог разочароваться . Так же можно предположить, что Шекспир следовал литературной моде своего времени .
Объяснение: