Серед пам'яток світової культури особливе місце займає священна Біблія, найстаріша Книжка книжок. Вона дає відповіді на запитання, котрі завжди хвилювали людей, допомагає їм вирішувати складні проблеми. Біблія складається із сімдесяти семи книжок, написаних у різні часи, різними авторами, різними жанрами, стилями, навіть мовами. Алі усі смердоті сприймаються як єдина й неподільна на частини книга, як суцільний текст, який відтворює пошукий життевий досвід, норми моралі й джерело людської мудрості. Біблія пам'яткою найдавнішої писемності людства, яку включає юридичні кодекси, міфи, легенди, притчі, хроніки, псалми. Біблія-найвідоміша книга, перекладена 1829мовами й прислівниками. Iснує Біблія уже понад три тисячі років й якщо жити, гадаю, вічно. Вона вважається святою, бо проголошує
Відповідь:
вот
Пояснення:
Гесперійський імператор Юлій Майоріан (457—461) зробив останню спробу зміцнити державу. Він намагався впорядкувати збирання податків, покращити життя середніх землевласників, відновити покинуті міста. Щоб полегшити фінансові справи в провінціях, Майоріан намагався скасувати їхні борги. За його правління дещо зміцнилося становище римлян у Галлії та Іспанії. Міць імперії почала відроджуватися. Однак у цьому не була зацікавлена ані римська знать, ані варварські королі, яким заважала сильна влада. Майоріана було вбито, разом з ним була втрачена остання надія римлян на відновлення імперії. Почалася низка швидких змін імператорів на троні, влада яких поступово втрачала навіть зовнішні ознаки. Імператори стали цілком залежними від волі варварських вождів, яким довіряли командування імператорською вартою.
У 476 році германський вождь, командир гвардії Одоакр, усунув від влади 16-річного імператора Ромула Августула, відіславши його до свого маєтку. Іронія долі полягала в тому, що останній гесперійський імператор мав ім'я колишнього засновника міста Рима й першого царя Римської держави — Ромула. Корону та пурпурну мантію імператора відправили до Константинополя на знак визнання єдиним володарем з титулом імператора східного володаря Зенона. В Італії було утворено власне королівство — держава Одоакра. Цією подією історики традиційно завершають найдовший відрізок історії людства — історія стародавнього світу.