ответ:
в результаті верденського розділу 843 франкська імперія була розділена на частини між трьома синами імператора людовика i благочестивого: лотарем i, людовиком ii німецьким та карлом ii лисим. старший, імператор лотар i, отримав так зване серединне королівство, яке після його смерті в 855 розпалося, в свою чергу, на 3 держави (королівства італія, прованс та лотарингія). людовик іі німецький отримав східно-франкське королівство (королівство східних франків), а карл ii лисий — західно-франкське королівство (франція).
нащадки людовика ii німецького східно-франкським королівством до початку x століття. за цей час вони розширили територію своєї держави за рахунок лотарингії. за мерсенським договором 870 людовик ii німецький приєднав східну частину лотарингії, а в 880 за рибмонським договором людовик iii молодший приєднав до своїх володінь і західну частину лотарингії.
королівство німеччина складалося з п'яти великих племінних герцогств — саксонії, баварії, франконії, швабії та лотарингії, що являли собою відносно однорідні за племінним складом напівнезалежні князівства. під час правління малолітнього людовика iv дитя влада племінних герцогів значно посилилася, в той час як механізми королівської влади виявилися ослабленими. положення ускладнювалося безперервними набігами угорців, які повністю знищили систему оборони південно-східних кордонів держави. ініціатива щодо відбиття зовнішньої загрози і підтримки державної влади перейшла до регіональних правителів: герцогів баварії, саксонії і франконії.
объяснение:
Объяснение:
Афинская демократия была не только одной из самых ранних демократий в истории человечества, но и одной из совершенных. Общество состояло из свободных жителей полиса, и рабов, в основном приобретенных горожанами для выполнения тех или иных работ или услуг. Рабы, как правило, не имели гражданства полиса, и потому не могли участвовать в выборах. Итак, достоинства афинской демократии: граждане имели равные права, было народовластие. Должности в полисе были выборными, а чиновники должны были отчитываться перед народом за свои дела. За свою деятельность должностные лица получали оплату. Были у афинской демократии и свои недостатки - во-первых, граждане полиса находились в относительном меньшинстве по сравнению с остальными жителями. Женщин до управления городом и других должностей не допускали. Законы, установленные для Афин, обслуживали исключительно граждан полиса и защищали только их. И наконец - в спорных вопросах бросался жребий, что не всегда принятию лучшего решения или выбору лучшей кандидатуры на какую-либо должность.