межнациональные конфликты в современном мире
Объяснение:
Термином «межнациональный конфликт» принято называть осложнение отношений между народами и нациями или различными социальными классами, что приводит как к взаимной ненависти, так и к прямым военным действиям. Решение подобных проблем представляет определенные сложности, особенно если вражда теплится столетиями, а цивилизованного выхода из сложившейся ситуации нет. Сложности во взаимоотношениях возникают как на уровне федеральных органов власти, политических движений и партий, так и в семейно-бытовых отношениях. При межнациональных столкновениях на первый план выходят сложные глубинные процессы отношений различных этнических групп и общностей. Влияние на развитие таких ситуаций могут оказывать разные факторы, в том числе религиозная сфера, культурные, территориальные, исторические и политические проблемы. Решение межнационального конфликта будет отличаться с учётом его причины, а также особенностей народности или группы людей, проживающей на определённой территории.
князь Володимир Мономах став одним з найбільш відомих і успішних правителів Київської Русі, а його епоха назавжди увійшла в історію. Достовірних фактів з життя Мономаха відомо не так вже й багато, незважаючи на те, що його біографія скрупульозно відновлювалася археологами і істориками з до цілого ряду джерел. Втім, того, що ми знаємо, вже достатньо для того, щоб знати, що це була велика людина своєї епохи.
Факти з біографії Володимира Мономаха
По материнській лінії князь вів свій рід від візантійських імператорів Мономахів.
При хрещенні він прийняв ім’я Василь. Правда, історія все одно запам’ятала його, як Володимира.
За життя Володимир Мономах використовував на своїх печатках титул «архонт», на зразок візантійських правителів.
Молодий князь навчався в Англії, в університеті Оксфорда, який є одним з найдавніших у світі.
В молодості Мономах очолював дружину свого батька, очолюючи її в безлічі військових походів, борючись проти чехів і половців. Ходити в походи він почав, коли йому виповнилося 12 років.
Протягом життя Володимир Мономах був князем Смоленська, Чернігова, Києва, Чернігова і Переяслава.
Одного разу війська князя були розбиті, і вижив довелося рятуватися втечею. Перепливаючи річку, потонув його брат Ростислав, і сам Володимир Мономах ледь не загинув, намагаючись його врятувати.
Помітним прогресивним діянням у біографії Володимира Мономаха стала заборона на продаж боржників у рабство за борги. Цей закон був прийнятий після селянського бунту проти свавілля лихварів.
Судячи з дійшла до нас завдяки літописам інформації, одним з улюблених розваг Володимира Мономаха було полювання.
До наших днів збереглися чотири твори великого князя. Найвідомішим з них є «Повчання Володимира Мономаха», в якому князь розмірковує про долю і майбутнє Київської Русі і приходить до висновку, що об’єднати розрізнені князівства в велика держава зможе лише духовність.
Якщо вірити літописам, дідом Володимира Мономаха був відомий князь Ярослав Мудрий.
Внучка Мономаха стала дружиною імператора Візантії, а онук — датським королем.
Протягом усього життя Володимир Мономах намагався об’єднати князівства, а потім цю роботу продовжив його син Мстислав. Однак, після смерті Мстислава створене велике князівство незабаром розпалося.
Широко відома знаменита шапка Мономаха, але вчені стверджують, що вона була зроблена через кілька століть після життя князя.
Великий князь увійшов в історію, як законотворець — його «Статут» доповнив існувала «Руську правду» прогресивними для свого часу законами.
Володимир Мономах був одружений двічі. Причому всі його діти від першого брата носили слов’янські імена, а від другого шлюбу — грецькі. Всього у нього було 11 дітей.
Єдиний в Україні пам’ятник Мономаху встановлений в місті Прилуки, що на Чернігівщині.
В Україні на початку XXI століття випускалися поштові марки та пам’ятні монети, присвячені великому князю.