Характерные черты эпохи Просвещения:
• Деизм – учение о свободомыслии, которая противостоит религиозному фанатизма и христианской церкви, но стоял на защите свободы совести и освобождения науки и философии от опеки церкви (представителями деизма были Вольтер, Жан Жак Руссо, Джон Локк, Толанд, Франклин и другие.
• Идеи христианства не имеет авторитета, общество стремится освободиться от религии
• Человек обращается к природе и к космополитизму (осуждается национализм, есть убеждение в возможностях всех наций)
• Из-за космополитизма упало чувство патриотизма
• Присуща «научность» (научный дух проявляется во всем – развивается физика, математика, проводятся даже теологические исследования)
• Общество было убеждено в том, что все явления, все, что происходит, необходимо объяснять – все должно иметь естественные причины
• В литературе проявлялся рационализм, это был популярный стиль во всей культуре
• Ученые имели цели популяризации знаний среди обычных людей
• Существовала концепция програсса, движения вперед к совершенству
• Наука была выбрана основным достижения благосостояния человека
• Цель человека – достигнуть благосостояния при жизни, а не после смерти
• Человек является разумным вне зависимости от пола и социального статуса
• Научное знание – залог морального совершенствования человека
Объяснение:
Чем они были обусловлены?
Соответствующие черты были обусловлены тем, что Реформация, люди постепенно стали отходить от религиозного мировоззрения к философскому, вероятно, в этом лежит естественный фактор эволюции общества.
Соседи Римской империи
Римская империя занимала достаточно обширные территории, соответственно, имела много соседей. Буквально, территория Римской империи была огромной – она простиралась от Англии до Ирака.
До того как Рим стал империей он граничил с Парфией (Парфянское государство), которая протягивалась от Сирии до Индии. Парфия долгое время оставалась главным политическим, экономическим соперником Рима.
Как известно, германские племена были не самыми лучшими соседями Рима. Они занимали территории, близкие к северным границам. У этих соседей не было государства и даже какого-то рода государственности – они жили при родоплеменном строе. И их набеги часто носили разрушительных характер.
Кельты, проживающие в Шотландии и Ирландии, также были соседями Рима. В отличии от выше перечисленных соседей, римляне были не только противниками кельтов, но также союзниками, партнерами. Помимо кельтов, там же проживали галлы, которые также были соседями римлян. Позже кельты и галлы образуют государство Галатия. Они были друидами, и даже построили стену Адреана, которая стоит до сих пор между Шотландией и Англией.
Восточнее границ Римской империи проживали славянские племена. Славяне жили достаточно далеко и практически не контактировали с Римом.
Объяснение:
Кінець X - перша половина XI ст. - в межах Київської Русі об'єднані всі східнослов'янські племена, давньоруська держава досягла свого найвищого розквіту.
Володимир Великий (980 - 1015 рр.)
Завершив формування території Київської Русі
Почав боротьбу з Польщею за червенські міста.
Звільнив із військової служби найманців - варягів і замінив їх дружинниками - слов'янами.
Позбавив влади місцеву племінну знать й замінив її своїми синами - посадниками.
Запровадив нове зведення законів усного права "Устав земляний".
Вів успішну боротьбу з печенігами, створивши систему земляних укріплень і низку фортець для захисту південних рубежів Київської Русі.
Налагодив відносини з Чехією, Візантією, Польщею, Угорщиною, Німеччиною, Болгарією.
Започаткував "шлюбну дипломатію", одруживши своїх дітей з представниками королівських династій європейських країн.
Запровадив християнство як загальнодержавну релігію (988р.)
Для піднесення авторитету свого роду та значення своєї держави Володимир забажав одружитися з візантійською принцесою Анною, сестрою візантійського імператора. Після того, як дружина Володимира захопила в Криму Корсунь (Херсонес), імператор погодився на шлюб своєї сестри з Володимиром, але за умови, що той прийме християнство. Охрестившись сам, Володимир зробив християнство державною релігією і влітку 988 р. наказав жителям Києва прийняти хрещення. Обряд хрещення було здійснено в усіх містах і селах держави.
Після прийняття християнства в Київській Русі розпочалося будівництво церковних споруд. Найбільшу церкву було зведено в Києві на честь Богородиці та названо Десятинною, оскільки на її утримання князь виділив десяту частину свого майна. Київ став центром поширення християнства та діяльності православної церкви.
Після прийняття християнства в Київській Русі виникли численні монастири (Межигірський, Видубицький, Печерський та ін.). На утримання вищого православного духовенства і монастирів київські князі давали великі грошові пожертвування, а також орні землі, сіножаті й рибні озера, ліси. Міщани і селяни для утримання місцевих церков сплачували десятину.
Прийняття християнства на Русі справило величезний вплив на подальший розвиток держави:
зміцнило центральну владу князя, оскільки християнська релігія наголошує, що влада правителя дана Богом;
сприяло формуванню єдиного світогляду та єдиної ідеології для разноплемінного населення держави і його згуртуванню в єдину давньоруську народність;
дало можливість Київській Русі як рівноправній увійти в коло наймогутніших держав Європи;
сприяло бурхливому розвитку культури, торгівлі, кам'яного будівництва, а також культурним зв'язкам із християнським світом.
Ярослав Мудрий (1019 - 1054 рр.)
Розширив кордони Київської Русі на північному заході.
Завершив боротьбу з Польщею за червенські міста.
Остаточно ліквідував місцевий сепаратизм.
Установив порядок успадкування влади в державі від найстаршого сина до молодшого.
Прийняв перший писаний звід законів "Руська Правда".
Остаточно розгромив печенігів під Києвом (1036 р.).
Продовжив "шлюбну дипломатію", встановивши династичні зв'язки з Францією, Візантією, Німеччиною, Угорщиною, Польщею, Норвегією, Швецією, за що його називали "тестем Європи".
Остаточно утвердилося християнство.
1039 р. - засновано Київську митрополію, яка підпорядковувалася Константинопольському патріарху.
1051 р. - собор руських єпископів обрав митрополітом київського церковного діяча і письменника Іларіона.
Засновано монастирі - св. Юрія, св. Ірини та Києво-Печерський монастир, які стали великими церковними і культурно-освітніми центрами.
Дбав про розвиток освіти в державі (створено школу і бібліотеку при Софійському соборі, зібрано перекладачів, які переклали на давньоруську мову багато грецьких книг).