Диктату́ра — нічим не обмежена політична, економічна та ідеологічна влада у державі або певному регіоні однієї чи кількох осіб, класу, соціальних груп, які у своїх діях спираються на безпосереднє застосування апарату насильства, а також відповідний політичний режим.
Респу́бліка — форма державного правління, за якої верховна влада у державі (суверенітет) належить Народу, а верховні органи державної влади обираються на певний термін, з окресленими Законом повноваженнями; існує поділ влади на гілки: законодавчу, виконавчу, судову.
Объяснение:
Это как я поняла
Про високий рівень освіти і культури в князівстві свідчить Галицько-Волинський літопис. Галицько-Волинська Русь мала добре розвинене приватне шкільництво духовного і світського характеру.
Елементарна освіта представлена школою-дяківкою, що містилась за місцем проживання учителя. Навчання починалося з 7 років. Не було чітко встановленого терміну навчання і початку року. Питання оплати за навчання вирішувалось на основі приватної угоди вчителя з батьками. Обсяг знань, як правило, обмежувався умінням читати релігійні книги. Деколи за додаткову плату учня вчили писати і рахувати.
У школах єпископських кафедр і в окремих монастирських школах іноді давалась більш широка богословська освіта, оскільки там працювали освіченіші вчителі і зосереджувались великі зібрання книг.
Финикийцы первыми стали строить парусные суда большой грузоподъёмности держаться на воде в сильный шторм.
Финикийцы изобрели таран для боевых кораблей, который при атаке пробивал борт вражеского судна.
Жители Финикии первыми научились добывать пурпурную краску из сока особого вида моллюсков. Из одной раковины получали одну каплю краски.
Изготовление стекла изобрели египтяне. Но именно финикийцы научились производить стекло разных сортов - от тёмного и мутного до бесцветного и прозрачного.
Финикийские мореплаватели первыми в мире обогнули Африку с востока на запад.
Финикийцы первыми в мире изобрели алфавит (буквенное письмо).
Развитие торговли, которой занималась значительная часть населения финикийских городов, требовало создания простого и доступного письма. Финикийский алфавит насчитывал всего 22 буквы, обозначавшие согласные звуки. Гласные звуки при письме не обозначались. Финикийцы писали справа налево. Слова при написании первоначально не разделялись, поэтому иногда трудно было понять, где кончается одно слово и начинается другое. В дальнейшем придумали специальный разделительный знак.
В IX веке до н. э. финикийский алфавит усовершенствовали греки. Они изменили направление письма - стали писать слева направо. Поэтому зеркально изменилось и написание букв.
От финикийского алфавита ведут свое происхождение многие буквы современного мира.