М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ArseniyRich
ArseniyRich
12.05.2021 11:36 •  История

2)расскажи о социальных отношениях (касты (варны)-назвние, кто входил в касту)

3)перечислите 3-4 научных достижения древних индийцев (математика, медицина, литература)

👇
Ответ:
mrzus
mrzus
12.05.2021

1)На юге Азии лежит обширная страна Индия, занимающая территорию полуострова Индостан. Ее отделяют от остальной Азии высочайшие в мире горы Гималаи.

2)К касте входят представители одной профессии, что стала наследственной. Варны же - социальные институты. Они отличались между собой прежде всего своим общественно-правовым статусом, местом в определенной религиозной системе, кодексом морали и поведения (дхармой), родственными связями, профессией.

3)на этот вопрос даже не знаю что ответить, тут много чего есть, на этот вопрос ты можешь посмотреть ответ в интернете и подбери то что тебе нужно)

4,6(78 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Првоадыш263
Првоадыш263
12.05.2021

Відповідь:

Після придушення революції 1905-1907 рр. царський уряд збагнув, що лише репресіями неможливо зняти соціальну напругу. Аграрне питання було однією з головних причин революції, вирішити яке запропонував голова ради міністрів і міністр внутрішніх справ П. Столипін. У листопаді 1906 р. він підготував указ, який був затверджений царем і став законом 14 червня 1910 р. Цей закон містив основні положення аграрної реформи.

П. Столипін при розробці реформи опирався на те, що ліквідація поміщицького землеволодіння призведе до втрати виробників товарного хліба, а згодом знову постане проблема малоземельності. Столипін запропонував реформувати сільське господарство шляхом руйнування селянської общини і перерозподілу селянських земель на користь заможних селян (куркулів). Куркулі мали стати опорою царського режиму і одночасно виробниками додаткового товарного хліба.

Столипінська реформа передбачала:

руйнування общини, яка відігравала активну роль у виступах селян під час революції, і закріплення у приватну власність за кожним домогосподарем земельної ділянки, яка йому належить;

надання кредитної до селянам через Селянський земельний банк;

переселення селян у малозаселені райони Сибіру, Північного Кавказу, Середньої Азії.

Селянин одержуючи надільну землю у власність, мав змогу об’єднати свої ділянки в один так званний відруб, а також залишитись на старому помешканні, або виселитися на хутір, побудований на власній землі.

У проведенні земельних реформ Столипін зустрів сильний опір як з боку правих, не зацікавлених у руйнуванні традиційного сільського укладу, так і з боку лівих (особливо есерів, більшовиків), які не бажали зменшувати соціальну напругу на селі у зв’язку з бажанням майбутньої революції. Селяни, побоюючись розорення, теж опирались реформі.

В Україні ці реформи просувались найбільш успішно. Протягом 1907-1915 рр. в індивідуальну власність землю на Правобережжі закріпили 48% селян, на Півдні – 42%, на Лівобережжі –16,5%. До 1916 р. в Україні було утворено 440 тис. хуторів.

У ході реформи значно активізувалась діяльність Селянського земельного банку, який протягом 1906-1916 рр. продав українським селянам 596,4 тис. десятин землі, переважно поміщицької. Столипінська реформа також збільшила переселення з українських земель на Схід (Сибір, Казахстан, Північний Кавказ). Протягом 1906-1912 рр. переселилось близько 1 млн. осіб, але майже чверть їх повернулась.

Однак незважаючи на такі успіхи, столипінська земельна реформа так і не виконала головного завдання – вона не стала опорою царському режиму, не ліквідувала соціальної напруги на селі, і навпаки ще більше її загострила.  

Економічні наслідки реформи були вражаючі:

збільшилось виробництво товарного хліба;

місто за рахунок розорення частини селян поповнилось дешевою робочою силою;

були освоєні нові території на Сході.

Завершити свої реформи Столипіну так і не вдалося. 1 вересня 1911 р. він був застрелений у Києві в оперному театрі. Поховано П. Столипіна на території Києво-Печерської Лаври.

4,5(43 оценок)
Ответ:
elenalenam
elenalenam
12.05.2021

Відповідь:

Грушевський найбільш відомий як автор «Історії України-Руси» - десятитомной монографії, що стала основним працею в історії україністики і спричинила гострі наукові суперечки. Він відстоював тезу про відособленість слов'янського населення на території нинішньої України, починаючи з середини I тисячоліття нашої ери, таким чином, Грушевський стверджував концепцію нерозривного етнокультурного розвитку в регіоні, яке, на його думку, в кінцевому підсумку призвело до формування особливого етносу, відмінного від інших східних слов'ян. Згідно з концепцією Грушевського, Київська Русь розглядалася як форма української державності, тобто як «Україна-Русь». Спираючись на дане історіографічна допущення, Грушевський, з одного боку, проголошував етногенетичну відмінність українського і російського народів і принципова розбіжність векторів їх розвитку, а з іншого боку, постулював державну спадкоємність українців як гегемона щодо Київської Русі [6]. При цьому політика збирання російських земель від Івана III до Катерини II розглядалася Грушевським як суто негативне явище.

4,4(74 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ