Став полновластным правителем империи, Константин продолжил политику Диоклетиана по закреплению свободных земледельцев за их землёй, при этом сильно возросли налоги, так как государству нужны были средства на восстановление империи после 20 лет гражданских войн. Кроме того, Константин развил бурную строительную деятельность, что также требовало дополнительных затрат. Государство было разделено Константином на 4 округа: Восток, Иллирию, Италию и Галлию, которые делились на более мелкие административные единицы — диоцезы. Он также учредил государственный совет при императоре — консисторий. При Константине продолжилась дальнейшая варваризация армии.
Также Константин в 314—324 годах провёл монетную реформу, которая была усовершенствованием денежной реформы, проведённой в 296 году императором Диоклетианом.
Объяснение:
Объяснение:
У 1980-і рр. курсова вартість акцій японських корпорацій збільшувалася на 20-30% в рік. У 1989 р сумарна капіталізація японських компаній була в 6 разів вище, ніж в 1980 р За абсолютними розмірами капіталізації Японія випередила США і зайняла 1-е місце в світі. Спекулятивна бульбашка прорвався на початку 1990 р, і японські акції почали різко падати в ціні. Розорялися банки, які займалися довгостроковими кредитами, збанкрутували компанії, які здійснювали фінансові спекуляції, великі ріелтори, які купували земельні ділянки під банківські кредити, впали ціни на землю і нерухомість. Цей процес поширився на будівельні компанії. Збільшувалася недовантаження виробничих потужностей, що означала наявність надлишку основного капіталу по відношенню до обсягу виробництва, що реалізується на ринку. Впали темпи приросту промислової продукції, а в окремі роки ігалося скорочення промислового виробництва, обсягу приватних інвестицій, зростало безробіття. Держава недоотримувала податки в казну, а бюджетний дефіцит, який підривався емісією боргових зобов'язань, опустився до рівня 43%. видаткової частини. Державний борг досяг 110% ВВП і продовжував зростати. Лопнув фінансовий "міхур" за 1990-2002 рр. втратив активи, рівні трьом річним ВВП Японії. Економіка країни увійшла в смугу тривалого застою і протягом наступних років намагалася позбутися від наслідків лопнув "бульбашки".
Изобретение шахмат и создание десятичной дроби(все остальное изобрёл Китай)