М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
sleeplessness5
sleeplessness5
04.06.2021 01:15 •  История

Які зміни відбуваються в становищі українських міщан у 14-15 ст чим були викликані зміни. ( )

👇
Ответ:
JaneAubakirova
JaneAubakirova
04.06.2021

ВXIV—XV ст. у господарському житті населення українських земель відбувалися помітні зміни. Важливою рисою його розвитку в цей час стало зростання великого феодального землеволодіння. Вже наприкінці XIV ст. на українських землях нараховувалося кілька десятків латифундій (вотчин) — великих приватновласницьких земельних володінь з натуральним характером господарювання, в яких застосовувалися напівфеодальні форми праці залежного населення. Основними джерелами зростання великого землеволодіння були великокнязівські дарування, захоплення общинних земель, купівля маєтків у їхніх власників, освоєння нових земель.

Переважна більшість земель була сконцентрована у володінні великих магнатів: Острозьких, Чарторийських, Радзивілів (Волинь), Ружинських, Заславських, Немиричів (Київщина, Поділля), Замойських, Потоцьких, Язловецьких (Брацлавщина та Поділля). Зосередження земель у руках магнатів обумовлювало їх наступ на території і права селянських общин, що виявлялося у привласненні общинних земель, закабаленні селян, призначенні на виборні посади своїх намісників тощо.

Зростання великого феодального землеволодіння обумовлювало якісні зміни у формах організації праці. У XIV-XV ст. відбувався інтенсивний розвиток товарно-грошових відносин, швидко зростав ринок сільськогосподарської продукції. За цих умов великі землевласники, реагуючи на потреби ринку, перетворюють свої господарства на фільварки — багатогалузеві господарчі комплекси, які базувалися на постійній щотижневій панщині залежних селян і були зорієнтовані на товарно-грошові відносини, хоча і зберігали чимало рис натурального господарства.

У XV ст. набули поширення ярмарки (вони постійно існували у Львові, Києві, Галичі, Луцьку та ін. містах), що було першою ознакою становлення ринку. Саме у цей час українські землі потрапили в орбіту активних торгівельних відносин. Після захоплення турками Константинополя (1453 р.) держави, які були традиційними споживачами візантійського зерна (Італія, Франція та ін.), переорієнтували свою торгівлю. Основним перевалочним Пунктом зернового експорту стає місто Гданськ на Балтійському морі, що спричиняє істотне пожвавлення виробництва зернових у Польщі та на українських землях. Зростання ціни на худобу в західноєвропейських країнах також активізувало її розведення на продаж. На ярмарках у Львові, Луцьку, Галичі та інших містах волів продавали тисячами, потім вони переганялися далі на захід. Дійшло навіть до того, що в цей час саме воли стали виконувати роль грошів.

Торгівля відбувалася в умовах численних обмежень. Наприклад, купецькі каравани могли рухатися лише по визначених у королівських та князівських указах шляхах. З 1343 р. відома "татарська дорога", що вела з Німеччини в Орду через Краків, Львів, Кам'янець, Київ. Це був на той час, фактично, єдиний шлях торгівлі Європи зі сходом. Інший важливий шлях міжнародної торгівлі проходив від Кафи (тепер Феодосія) через Київ до Москви і Новгорода. Торгівля відбувалася в спеціальні торгові дні та під час великих ярмарок, які влаштовувалися лише кілька разів на рік. Торгівлею займалися купці та ремісники, що могли збувати лише товар власного виробництва.

У XIV—XV ст. став помітним процес урбанізації. Поступово відроджувалися міста, спустошені під час монгольської навали. У цей період українські міста зберігали феодально-аграрний характер. Міщани займалися землеробством, скотарством, промислами і частково ремеслом і торгівлею. При цьому вони перебували у залежності від магнатів й подібно до селян виконували повинності, сплачували їм натуральний податок, інколи грошима. Водночас значні зрушення, які відбувалися за міськими мурами, спричиняли нові явища і процеси. Активізується розвиток торгівлі і ремесла, які поступово стають основними заняттями мешканців міст. Поглиблюється спеціалізація ремісництва

Скорочено неможливо написати, тут саме головне

4,7(67 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
lololka125
lololka125
04.06.2021

1) Различия: Русь по своему развитию несильно отставала от Западных стран, но все таки в Европе внедрялось больше технологий и было больше ученых. Науки и идея в Европе развивались быстрее, чем на Руси. На Руси преобладали идеи старины и обычаев а в Европе все наоборот.

Сходства: Европа и Русь были тесно связаны друг с другом и многие технологии и обычаи они заимствовали друг у друга, народы Европы и Руси исповедовали христианство и это сыграло большую роль на их общее развитие.

Но что характерно только для Руси, так это сотрудничество и с Востоком и с Западом.

Русь была большим, влиятельным и развитым государством, с сильной армией и сильным народом и конечно оно имело большое влияние и на Восточные страны и на западные.

Объяснение:

4,8(34 оценок)
Ответ:
юра416
юра416
04.06.2021

ответ:ОС. Цель урока Сформировать представление учащихся о внешней и внутренней политике, социально-экономическом положении и культуре Китая и Японии в XVIII в. Задачи урока Познакомить учащихся с основными событиями истории Китая и Японии в XVIII в. Показать последствия политики самоизоляции Китая и Японии. Виды деятельности Лекция, беседа, проверка знаний учащихся Ключевые понятия Цин, Токугава, сегун, Канси, Юнчжэн, Цаньлун. № Название этапа Методический комментарий 1 1. Вводная часть урока В ходе беседы с учителем ученики вспоминают, когда и при каких обстоятельствах оказалась у власти династия Цин в Китае и сёгуны Токугава в Японии. 2 2. Актуализация знаний Для выполнения задания ученикам необходимо вспомнить материал уроков 7 класса по истории Китая и Японии в XVI-XVII вв. 3 3. Изучение нового материала В ходе беседы с учителем ученики вспоминают, как проходило маньчжурское завоевание Китая и приходят к выводу, что императору Канси удалось восстановить гражданский мир в стране. 4 4. Изучение нового материала Вопрос: Как вы думаете, какова была причина запрета деятельности христианских миссионеров в Китае? 5 5. Изучение нового материала Вопрос: Почему правление императора Цяньлуна считается апогеем расцвета империи Цин? 6 6. Изучение нового материала Учитель может подробнее рассказать о положении ронинов и кризисе самурайского сословия. 7 7. Изучение нового материала Учитель может подробнее рассказать о японской культуре и образовании в эпоху Эдо, в частности об изучении «голландской науки» 8 8. Этап закрепления и первичной проверки При выполнении задания не разрешается пользоваться учебниками и другими источниками информации. 9 9. Информация о домашнем задании Домашнее задание: подготовка к уроку по теме «Африка, Австралия и Океания в XVII

4,8(28 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ