ОЧЕНЬ НУЖНО Знайдіть статтю «З приводу процесу над Погружальським» (1964) Є. Сверстюка, відредаговану І. Світличним.
Дайте відповіді на запитання.
— Про яку страшну для української культури подію йдеться в статті? Знайдіть інформацію про розслідування та суд над Погружальським.
— Яку роль у житті суспільства автор відводить історії та архівам?
— Доведіть чи спростуйте тезу Є. Сверстюка, що в СРСР як колоніальній імперії було відновлено російський великодержавний шовінізм.
— Під яким «прикриттям» російський великодержавний шовінізм діяв в УРСР, з чим вів боротьбу?
— Автор стверджував, що під машкарою уславлення Т. Шевченка в УРСР насправді ведеться війна з Т. Шевченком. Що він мав на увазі?
— Які факти доводять, що подібна політика велася й проти інших народів СРСР?
— Є. Сверстюк ставив питання: «Хто ми? Для чого живемо? Куди нас ведуть?» Поясніть, чому народи, які не можуть дати відповіді на ці засадничі запитання самосвідомості, неминуче зникають.
США распологает свои вооружения в Турции. Такое близкое к Москве расположение вооружений противника было не по душе в Москве и усугубляло отношения с США.
Произошедшая кубинская революция не устраивала США: радикальный режим Фиделя Кастро беспокоил элиты США, заставляя американцев предпринимать попытки контрпереворотов на Кубе. В это время Кастро устанавливает хорошие отношения с СССР и заручается поддержкой Хрущева в борьбе с контрреволюцией, путем ввода советских воорежений на Кубу (тайно). Расположение советских ракет на Кубе было выгодно Хрущеву - это было своеобразным ответом на американские ракеты в Турции, Куба, как плацдарм для обстрела США была крайне удобна.
Однако американцам удалось узнать о советских ракетах на кубе (фотоснимки), что дало основания выдвинуть претензии к СССР в ООН. Урегулирование Карибского кризиса Хрущевым и Кеннеди привело к выведению советских ракет с Кубы и, спустя некоторое время, американских вооружений из Турции.
Одним из важнейших уроков Карибского кризиса стало осознание необходимости урегулирования отношений СССР и США, переход к политике разрядки.