М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
5ти
5ти
18.06.2021 16:12 •  История

У яких міжнародних угодах і яким чином вирішувалася доля Запоріжжя у другій половині XVII ст ​

👇
Ответ:
ева211078
ева211078
18.06.2021

Объяснение:

Основною метою московської влади була повна ліквідація козацької автономії на півдні України, метою козацької спільноти — збереження цієї автономії. Протиборство розпочалося приблизно 1654 року, тривало понад сторіччя, та завершилося остаточним знищенням Запорозької Січі російським урядом у 1775 році.

4,4(99 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
colins1987
colins1987
18.06.2021

Королівське подружжя (ісп. los Reyes Católicos) — збірний титул королеви Кастилії Ізабелли I (1451—1504) та короля Арагону Фердинанда II (1452—1516), який був також Фердинандом V Кастильським.

Подружжя католицьких королів Фердинанд та Ізабелла (1469)

Їхнє весілля, що відбулося 1469 року, стало підґрунтям для об'єднання королівств Арагону та Кастилії і заклало фундамент для утворення сучасної Іспанії. Титул Католицьких королів надав подружжю у 1496 іспанський уродженець папа Олександр VI як засіб відзначити успішне закінчення Реконкісти та заморські завоювання Іспанії на славу Христа. Крім цього, подружжя відоме за вигнання євреїв з Іспанії здійснене у 1492 році підписанням Альгамбрського декрету. Саме під час їхнього правління в Іспанії було організовано іспанську інквізицію.

4,4(39 оценок)
Ответ:
mrrusarmz
mrrusarmz
18.06.2021

Склавіни і анти

Одними з перших, хто згадує про антів і склавінів є Готський історик Йордан (VI століття) і візантійський історик Прокопій Кесарійський (близько 490-565 рр).

Перший, коли згадує про венеди в своїй книзі "про походження і діяння гетів" говорить про те, що "хоча їх найменування тепер змінюються відповідно різним родам і місцевостям, все ж переважно вони називаються склавинами і антами".

"

" б життя у них, як у массагетов, грубий, без всяких зручностей, вічно вони покриті брудом, але по суті вони не погані і зовсім не злісні, але у всій чистоті зберігають гуннскіе звичаї" - Прокопій Кесарійський.

Також, він говорить про те, що анти найсильніше з обох племен і розташовуються на землях від Дністра до Дніпра.

"Склавини живуть від міста Новіетуна і озера, іменованого Мурсіанським, до Данастра( Дністер), і на північ — до Вісли (Вісла); замість міст у них болота і ліси".

Крім цього, у Йордану можна знайти інформацію про те, що в кінці IV століття анти ворогували з готами. І спочатку навіть відбили напад військ готів. Але потім були розгромлені готським королем Вінітарієм, який стратив правителя антів Божа, його синів і 70 старійшин.

Прокопій Кесарійський у своїй праці "війна з готами" пише наступне:

"Ці племена, склавіни і анти, не управляються однією людиною, але здавна живуть в народоправстві (демократії), і тому у них щастя і нещастя в житті вважається справою спільною. І в усьому іншому у обох цих варварських племен все життя і закони однакові".

Склавіни і анти, згідно з Прокопієм Кесарійським, раніше були відомі як суперечки, тобто розсіяні (вони проживали на великих просторах).

Крім того, візантійський історик згадує, що анти і склавини посварилися і між ними спалахнула війна. Переможцями як не дивно вийшли склавіни. Також, історик згадує про постійні слов'янські набіги на територію Візантії.

Візантія, або Ромейська імперія на той період часу саме процвітаюча держава, оплот цивілізації.

Візантія, або Ромейська імперія на той період часу саме процвітаюча держава, оплот цивілізації.

Н. М. Карамзін (знаменитий російський історик і письменник) щодо набігів слов'ян говорить про те, що "з часів Юстиніанових, з 527 року, утвердившись в Північній Дакії, починають вони діяти проти Імперії, разом з угорськими племенами і братами своїми антами, які в околицях Чорного моря межували з болгарами. Ні сармати, ні готфи, ні самі гуни не були для імперії жахливіше слов'ян. Іллірія, Фракія, Греція, Херсонес – Всі країни від затоки Іонічного до Константинополя були їх жертвою".

.

Объяснение:

4,4(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ