Українська державна символіка - відображає традиційну українську державну символіку, що формувалася протягом багатьох тисячолітьУ предків українців- слов*янського племені полян, званих також
«русь» і «сколоти», як і у їхніх попередників, панувала трикомпонентна структура суспільства і була поширена легенда про походження полянської (Київської) держави від трьох братів, що «сіли» на трьох київських горах. Зверхники полян-русів, київські князі, так само, як і царі скіфів, карбували на своїх монетах знак Трійці - Тризуб.
Поряд з офіційною функцією державного і релігійного символів Тризуб має на Україні і широку естетичну функцію та функцію оберега. Тризуб зображався як в орнаментах тканин, килимів, карбування, так у рукописних текстах книг, на монетах і печатках, на ювелірних виробах, державних відзнаках, підвісках і навіть на посуді.
1) 1. -в
2- б
3 - а
3) казань и астрахань вроде бы
4) правление ивана грозного 1533- 1584
ИТОГ ОПРИЧИНЫ
разорение стране
поражение в ливонской войне ,начало оформления крепостного права ,усиление бегства, крестьян на окраины, усиления личной власт короля, ослабление обороно страны и сожжение москвы девлетгиреем в 1572 .
ПРИЧИНЫ ОПРИЧИНЫ: Царь решительно задумал ликвидировать самостоятельность бояр, лишить их какого-либо влияния на государственные дела, то есть стать единоличным правителем, достичь неограниченной власти.
Объяснение:
Надалі мова йтиме не про національно-визвольну боротьбу, а саме про національно-визвольний соціальний рух. Аналізу підлягатиме теоретична і практична діяльність нації та її духовного авангарду по створенню та відродженню системи історичних дій заради налагодження нормального соціотворчого процесу на власній етнічній основі. Суб’єктами національно-визвольного руху бувають нації двох видів: 1) ті, поневолення яких відбулося на доісторичній фазі розвитку, ще на ступені родоплемінних, рабовласницьких чи ранньофеодальних відносин; 2) нації, розвиток яких відбувався паралельно з розвитком авангардної нації, але які з тих чи інших причин втратили на якійсь історичній фазі свою державність, а тепер прагнуть відновити свій політичний суверенітет. Зрозуміло, що це різні суб’єкти історичних дій, тому у них буде принципово різна структура історичних дій, як по кожному елементу окремо, так і по їх зв’язку в єдине ціле. Щоправда, можливий і третій варіант. Нація-поневолювач переважає поневолену націю лише в одному якомусь аспекті: військовому, економічному, культурно-ідеологічному та ін. Тоді національно-визвольна боротьба буде спрямована на подолання саме цієї залежності.