М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
алина3687
алина3687
26.12.2020 16:19 •  История

Допомжіть будь ласка, зробити табличку по парграфу 30-31 автор книги Гісем 9 клас, в табличці має бути: Галузь і зміст

👇
Открыть все ответы
Ответ:
115544
115544
26.12.2020

У XIX ст. культурні процеси в Україні відбувалися в умовах захоплюючого, різноманітного і широкого розквіту нових ідей і зростання на їх основі національної свідомості.

Основними чинниками українського відродження XIX ст. були ідеї Просвітительства та Великої французької революції, німецький романтизм та ідеї слов'янського відродження, пам'ять про минуле України. Саме в цей час почало формуватися нове поняття спільності, яке спиралось на спільність мови та культури. Дедалі більше людей сприймає ідею про те, що носієм суверенітету є народ, водночас посилився інтерес до його мови, історичного минулого, побуту, звичаїв, традицій. З цього й починається процес творення національної свідомості.

Неперевершену роль в обґрунтуванні та поширенні цих ідей у мобілізації мас на їх здійснення відіграють інтелектуали, інтелігенція, яка виходить на авансцену політичних і культурних змін у Східній Європі, в тому числі й в Україні. На відміну від імперської верхівки, яку мало цікавили нові ідеї й вільнодумство, новопостала інтелігенція, захоплюючись ними, намагалась усунути недоліки існуючого суспільства, змінити його звичаї, політику, побут поширенням ідей добра, справедливості, наукових знань. Головним в її діяльності стало стремління спертися на народ, вбачаючи в ньому джерело свідомості і національної сили.

4,6(19 оценок)
Ответ:
kolikova05
kolikova05
26.12.2020
Пролегал этот путь по такому маршруту: Балтийское море – Финский залив – Нева – Ладожское озеро – река Волхов – озеро Ильмень – реки Ловать, Кунья, Сережа. Далее ладьи волоком перетягивались к Торопе, по которой уже вплавь варяги добирались до Западной Двины, Касплы, а затем вновь волоком до Катыни. Потом был Днепр и Черное море. Остановившись на островках Березань, Хортица или Змеиный, путешественники переснащивали свои судна и двигались вдоль европейских берегов до Константинополя. а назывался так , потому что варяги-это скандинавский полуостров, а сам путь заканчивался в Константинополе.
4,6(39 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ