М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
letych
letych
27.01.2022 12:32 •  История

Сравните государство Саманидов и Газневидов

👇
Открыть все ответы
Ответ:
gabpara007
gabpara007
27.01.2022

Іван I Калита опанував Переяславлем і затвердився в ньому, а Олександр і Борис від'їхали з Москви до Твері, так що при Юрієві незмінно залишався один тільки Опанас. Сам Іван мав приватноправовий погляд на княження, як і його батько і старший брат. У своєму заповіті він долю брата Симеона надав старшому своєму синові Дмитру, а молодшому, Івану, — свою власну долю, отриману від Калити. За племінником, сином Андрія Івановича, Володимиром, була затверджена доля його батька. Під час малоліття Дмитра, управління державою знаходилося в руках бояр, природних прихильників об'єднувальної політики, бо чим менше було князів, тим більше було для бояр годувань. Вже в 1362 році Дмитро зігнав з престолу Дмитра Суздальського і став володарювати над князями ростовськими і суздальськими. Після смерті його молодшого брата Івана доля останнього була приєднана до Москви. У своїй духівниці великий князь заповідає старшому своєму синові Василю все велике княження, а з московської долі дає йому Коломну і половину своєї частки в Москві.

Інші володіння він розділяє між чотирма своїми синами; дружині також дає долю. На випадок смерті Василя бездітним робиться розпорядження, щоб його доля (велике княження) перейшла неподільною до наступного брата. Василь I продовжував збільшувати московські володіння. Будучи в Орді, він купив ярлик на Нижньогородське князівство, що було у володінні двоюрідного діда Василя, Бориса Костянтиновича. Окрім Нижнього, за том же ярликом Василь придбав Городець, Муром, Мещеру, Тарусу і, таким чином, опанував всім Суздальським княженням. Василя I пережив тільки один його син; ця обставина багато сприяла цілісності державної території. Василь Дмитрович заповів Василю Васильовичеві всі свої володіння, виділивши, за звичаєм, частину дружині своїй в довічне володіння. Нового великого князя, в його боротьбі з дядьком Юрієм і синами останнього, знову підтримували бояри. При їх до Василь II приєднав до Москви Серпухов; при їх же до він вийшов і переможцем з боротьби не зважаючи на те, що попадався в полон і був засліплений (за що отримав прізвисько Темний).

Вмираючи, Василь II розділив свої володіння між синами. Старшому, Івану, він дав велике княження Володимирське, яке було нерозривно пов'язано тепер з Москвою; у Москві він дає йому тільки свою спадкову третину. Іншим синам, Юрієві, Андрію Великому, Борису і Андрію Меньшому, великий князь також дає долі, але Іван отримав значно більше, чим всі брати разом, і у нього були всі засоби тримати їх в своїх руках. Іван III любив збільшувати свої володіння мирним шляхом. Він приєднав до своїх володінь верейську долю, передану йому князем, і долю брата свого Юрія, що помер в 1472 р.; Андрій Меньшой віддав Івану свою долю, окрім однієї волості під Москвою, призначеної для Андрія Старшого. Племінник великого князя, Іван Борисович, заповідав йому свою вотчину крім свого родича Федора; так само поступив і рязанський князь Федір Васильович, що заповів Івану свою вотчину на Рязані, в місті і на посаді, стару Рязань і Перевітеськ з волостями.

Силою Іван III приєднав до Москви тільки Новгород і Твер. Хоча великий князь висловлювався проти доль і переконував литовського князя не дробити держави, але сам він, поступаючись московській традиції, розділив свої володіння, причому старшому синові Василю дав велике княження, з 66 містами, а іншим своїм чотирьом синам — тільки 30 міст. Право карбувати монету отримав великий князь. У заповіті Івана III було остаточно вирішено питання про виморочні долі: долі могли переходити тільки до синів власника; якщо ж синів не було, то доля приєднувалася до великого княження. Власник міг довічно наділити дружину свою, але після смерті її наділ цей поступав у володіння великого князя. Василь III був останнім князем Московського князівства. Йому вдалося без воєн приєднати до Москви Псков, Рязань і северські князівства.

Удільна система цим не була знищена. Як звичай, вона продовжувала існувати і не була відмінена яким-небудь законодавчим актом, а вимерла поступово, поступившись місцем ідеї державної єдності, яка давно вже позначалася в тому, що старший брат отримував звичайно долю, що у багато разів перевершувала долі решти братів. Вмираючи, Василь III розділив свої володіння між синами Іваном і Юрієм. Хотів виділити значну долю синові своєму Федору і Івану IV.

Объяснение:

4,6(54 оценок)
Ответ:
Vedma1338
Vedma1338
27.01.2022

Чингисхан ( Genghis Khan почетный титул , восходящий от тюркского «Тенгиз» - море , родился Темучин , . С  1158  - 18 августа 1227), посмертно назван Чингиз Хуанди , был основателем и первым великим ханом и императором из монголо Империя , ставшая после его смерти крупнейшей сопредельной империей в истории. Он пришел к власти путем объединения многих кочевых племен в Северо - Восточной Азии . После основания Империи и провозглашения Чингисхана (что означает «Вселенский, океанический и твердый / сильный правитель и господин»), он начал монгольские вторжения, которые захватили большую часть Евразии , достигнув даже Польши и Леванта на Ближнем Востоке. . Кампании, начатые при его жизни, включают кампании против Кара-Хитая , Хорезмии и династий Западная Ся и Цзинь , а также набеги на Средневековую Грузию , Киевскую Русь и Волжскую Булгарию . Эти кампании часто сопровождались массовыми убийствами гражданского населения, особенно в странах, контролируемых Хорезмом и Западной Ся . Из-за этой жестокости, в результате которой погибли миллионы людей, многие считают его жестоким правителем. К концу его жизни Монгольская империя занимала значительную часть Средней Азии и Китая . Благодаря своим исключительным военным успехам, Чингисхан часто считается величайшим победителем всех времен. Перед смертью Чингисхан назначил своим преемником Угедей-хана . Позже его внуки разделили его империю на ханства . Чингисхан умер в 1227 году после поражения Западной Ся. По его его тело было похоронено в безымянной могиле где-то в Монголии. Его потомки распространили Монгольскую империю на большую часть Евразии, завоевывая или создавая вассальные государства во всем современном Китае, Корее , на Кавказе , в Центральной Азии и в значительной части Восточной Европы и Юго-Западной Азии . Многие из этих вторжений повторили более ранние крупномасштабные убийства местного населения. В результате Чингисхан и его империя имеют устрашающую репутацию в местной истории. Чингисхан - https://ru.qaz.wiki/wiki/Genghis_Khan

4,6(26 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ