На сьогодні дві держави використовують назву «Китай». Це Китайська Народна Республіка (КНР), яка контролює територію материкового Китаю, Гонконг та Макао, а також Республіка Китай, яка володіє островами Тайвань, Мацу і Кіньмень.
Китай, або Хін[1] (кит. традиц.: 中國; спрощ.: 中国; піньїнь: zhōngguó, чжунго, «центральна країна») — культурний регіон і стародавня цивілізація Східної Азії. Китай належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала у себе велику кількість держав та культур впродовж 6 тисяч років. Громадянська війна у Китаї по закінченнюДругої світової війни спричинила поділ цього регіону на дві держави, котрі продовжують вживати у своїй назві слово «Китай». Це — Китайська Народна республіка (КНР), яка володіє материковим Китаєм, та Республіка Китай, яка контролює острів Тайвань та прилеглі до нього острови.
Китай має довгу і майже неперервну цивілізаційну історію та одну з найстаріших і найскладніших систем письма. До 19 століття він був однією з найпередовіших світовихполітій і основним культурним центром Східної Азії. Китайський вплив на сусідні держави залишається істотним до сьогодні. Китай — батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства. Серед них — папір, компас, порох, друкарство.
Китай має величезний економічний потенціал. Темпи приросту промислової і сільськогосподарської продукції дуже високі. За обсягом ВНП країна займає друге місце в світі після США, а у кінці XX ст. вона перебувала на сьомому місці.
Я считаю, что Коперник своей гелиоцентрической системой мира предложил новую теорию о строении мира. Он отменил своей работой Птолемеевскую картину мира, ведь раньше считалось , что Земля неподвижна и она-центр вселенной, а Солнце вместе с Луной и другими планетами движутся вокруг неё. Потому что всё научные умы в мире заблуждались и считали, как и Птолемей, Землю –центром вселенной, в результате чего были недоступны многие научные истины. Я могу привести примеры, что открытие Коперником своей системы мира произвело самую настоящую революцию в астрономии,одной из аксиом этой системы было то, что наша планета с другими движутся вокруг солнца. В своей книге он поместил свои вычисления из области теоретической механики, использовал тригонометрию, также мы можем сказать , что Коперник оказал влияние на философскую мысль, потому что Земля уже не была центром вселенной и надо было объяснять этот факт с философской точки зрения. Таким образом, взгляды Коперника сдвинули научную мысль, заставили её развиваться в более правильном направлении,сделав возможным многие научные открытия и изобретения.
Рязанское
Тверское
Суздальско-Нижегородское