ДО ІТЬ БУДЬ ЛАСКА;) Дайте оцінку сентенції, що «...масова культура постіндустріального суспільства поширилася, як «смертоносна пара, що душить народну культуру і загрожує цілісності мистецтва».
ось текст до цього завдання
«Становлення масової культури пов’язане з явищами політичної демократії та повсюдної освіти. Ці чинники допровадили до краху монополії вищих класів у царині культури. В доіндустріальному суспільстві знаходилося місце для елітарної, а також автентичної народної культури, що походить з сільських коренів, є оригінальною, автономною й безпосередньо відображає життєвий досвід людей. Автентичне народне мистецтво ніколи не претендувало на статус мистецтва, але його своєрідність була прийнятна і шанована.
Ситуація змінилася з початком індустріалізації і урбанізації. Наслідком цих процесів були зміни в суспільному укладі і моральних цінностях. Індивіди стали ізольованими, відчуженими і анонімованими, і зв’язок між ними набув фінансово-економічного характеру. Раніше активних індивідів поглинула цілковито безіменна маса, вразлива до маніпуляцій з боку мас-медіа, що стали альтернативою спільноті і моральності.
На думку експертів, масова культура постіндустріального суспільства поширилася, як «смертоносна пара, що душить народну культуру і загрожує цілісності мистецтва». Підприємці знайшли джерело доходу в задоволенні культурних потреб «знову пробуджених мас». Технічний прогрес уможливив продукування книг, журналів, фотографій, музики в кількостях, достатніх для насичення ринку. Новітня техніка створила також нові засоби комунікації, як-от телебачення, радіо, Інтернет, особливо добре придатні для масового сприймання і масового поширення».
р
1.Реформы и опричнина.
2. Мы имеем право назвать время правления Ивана Грозного эпохой, так как в этот период произошло множество ключевых событий на Руси: создание Избранной рады, Земская и Губная реформы, ограничение местничества и создание стрелецкого войска, написан Стоглав, первый Земский собор и принят новый Судебник, началось освоение Сибири, наметился экономический рост городов, была создана единая система мер и весов, расцвела публицистика.
3. Иван Грозный - личность противоречивая, поэтому оценить его правление можно тоже только двояко.
Грозный был более жестоким чем большая часть русских правителей до него, но умным и сильным, который сделал много для России.
Я считаю, что это время жестокости, но это не умаляет множества великих дел Ивана Грозного, которые России расцвести.