М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
svalevayulia10
svalevayulia10
11.02.2022 12:11 •  История

Поясніть, чому переважна більшість української козацької старшини майже не чинила опору ліквідації автономного устрою Гетьманщини? Що гальмувало розвиток ринкових відносин в українських землях в І/ХІХ ст.?

Чому українське населення Правобережжя не підтримало польське повстання1830-1831рр.?

Визначте особливості України, за якими вона відрізнялася від країн ЗахідноїЄвропи.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Breake090
Breake090
11.02.2022

В середні віки села були зосереджені навколо замків феодалів, і селяни повністю залежали від цих панів. Це відбувалося тому, що на зорі формування феодалізму королі роздаровували своїм васалам землі разом з людьми, на них проживають. До того ж внутрішні і зовнішні війни, в стані яких постійно перебувало середньовічне суспільство, розоряли селян. Нерідко траплялося, що самі селяни просили феодалів про до коли не могли самостійно захистити себе від набігів і грабежів своїх сусідів або чужинців. У таких випадках вони повинні були віддати свої наділи феодалу-захиснику і виявлялися в повній залежності від нього. Селяни, які були офіційно вільні, але не мали прав на володіння землею, називалися земельно залежними. У Франції, Англії, Італії та Західній Німеччині їх називали вилланами. Селяни особисто залежні були самими безправними. В Іспанії їх називали ременси, у Франції – сервами. А в Англії навіть вілани не мали права залишати свого пана ні за яких обставин.

     Крім податків, селяни платили своєму сеньйору за користування його млином, піччю, виноградним пресом і іншими пристосуваннями, яких не було в господарстві селян. Найчастіше селяни віддавали за це частину своєї продукції: зерно, вино, мед і т.д. Щоб отримати свободу (це стало можливим в XII – XIII ст.), Селяни могли заплатити великий викуп, але земля, як і раніше залишалася у володінні феодала.

      Скандинавські селяни епохи Середньовіччя перебували в найвигіднішому становищі: вони були вільними власниками землі, але повинні були виплачувати якийсь відсоток своєї продукції феодалу. Життя селян в середньовічні часи, як і тепер, була важчою і суворіше, ніж життя городян. Щоб виростити урожай, треба було багато місяців трудитися не покладаючи рук і молити Бога про сприятливу погоду, про те, щоб не забрали годувальника на чергову війну, щоб по селянському полю НЕ проскакали кілька десятків вершників з почту феодала в гонитві за лісовим звіром під час полювання , щоб овочі не погризли зайці, а зерно не повидзьобували птиці, щоб не спалили, не сплюндрували урожай якісь лихі люди. І навіть якщо все буде благополучно, вирощеного навряд чи вистачить, щоб досхочу прогодувати зазвичай дуже велику родину. Частина врожаю потрібно віддати феодалу, частина – залишити на насіння, а вже інше – сім’ї.

      Селяни жили в маленьких будиночках, критих очеретом або соломою. Дим від вогнища клубочився прямо в житловому приміщенні, стіни якого були вічно чорні від сажі. Вікон або зовсім не було, а якщо і були, то дуже маленькі і без стекол, так як скло було занадто дорогим для бідного селянина. У холодну пору ці отвори просто затикали якимись ганчірками. Взимку часто навіть свою нечисленну худобу селяни тримали у себе в оселі. Темно, тісно, ​​димно було в будинках середньовічних селян. Зимовими вечорами при тьмяному світлі скіпки (свічки коштували дорого) селянин що-небудь майстрував або ремонтував, його дружина шила, ткала, пряла. Їжа в будинку була мізерною і одноманітною: коржі, юшки, каші, овочі. Хліба часто не вистачало до нового врожаю. Щоб не користуватися млином феодала (адже за це треба платити), селяни просто товкли зерно в довбання дерев’яної посудині – виходило щось на зразок борошна. А навесні знову орати, сіяти, оберігати поля. І молитися, молитися ревно, щоб не трапилися заморозки на сходи, щоб не було посухи, пожежі або іншої біди. Щоб чума і мор не прийшли в село, щоб і в цьому році не сталося чергового військового походу, для участі в якому могли забрати синів. Бог милостивий, хоча на все воля Його свята.

4,4(20 оценок)
Ответ:
evstropovi1632
evstropovi1632
11.02.2022
В 16 веке Нидерланды подчинялись Испании. в те времена происходили жестокие гонения инквизиции, Филипп 2 ввел свои войска в страну и сосредоточил всю власть в руках Иснацев. ввел налог на шерсть,запретил нидерландским купцам торговать в колониях . все это вызвало недовольство всех слоев населения. первое востание произошло в 1566 г в промышленных районах Хондсхота, Ипра, Касселя и Армантьера. восстали еретики . они сжигали церкви,освобождали с тюрьм еретиков.за несколько дней восстали 12 округов из 17. в 1567 году герцог Альба с большой армией вторгся в Нидерланды и жестоко подавил востание . Филипп 2 дал ему безграничные права и герцог стал тираном. за 3 года казнили 8 тыс.человек и еще тысячи пытали . были введены огромные налоги .в 1571 году восстали северные районы ,Альба с большим трудом смог подавит его.в 1576 году востал юг .но и он был подавлен.на севере же воспользовавшийсь передышкой , было создана Республика объединеных провинций.его возгловляло купечество . они искали себе монарха с другой страны . нашли Вильгельма Оранского,но он правил в угоду Англии и Германии . но после его свергли . и купечество перестало искать иностраных государей.
4,5(93 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ