М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
sonyafeldman
sonyafeldman
28.07.2022 11:18 •  История

Как закончилась жизнь Яна Гуса? Отрёкся ли он от своих взглядов?

👇
Ответ:

чешский проповедник, мыслитель, идеолог чешской Реформации. ... 6 июля 1415 года в Констанце был сожжён вместе со своими трудами. Казнь Гуса вызвала гуситские войны (1419—1434). а на второй вопрос прости, ответить не смогу..

Объяснение:

4,5(37 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Есения816
Есения816
28.07.2022
В XVII в. возрастает количество грамотных (умевших читать и писать) людей. Так, среди посадского населения было 40% грамотных, среди купцов - 96%, среди помещиков - 65%. 
Значительно расширяется деловая письменность, причем квалифицированное делопроизводство велось не только в центральных приказах, но и в земских учреждениях, и даже в вотчинах. 
По-прежнему большое распространение имели рукописные книги. А с 1621 г. для царя стала изготовляться рукописная газета "Куранты", состоящая в основном из переводных иностранных известий. 
Наряду с рукописными изданиями все более в обиход входила печатная продукция, изготовлявшаяся на московском Печатном дворе. Уже в первой половине XVII в. было выпущено около 200 книг различных названий. Частными лицами стали собираться библиотеки. В 1672 г. в Москве открылась первая книжная лавка. Книгопечатание позволило издавать массовыми тиражами пособия по грамматике и арифметике. Букварь ("Азбука") Василия Бурцева, опубликованный в 1634 г., впоследствии несколько раз переиздавался. В конце века появился иллюстрированный букварь Кариона Истомина, в 1882 г. - печатная таблица умножения. Для "учебных целей" выпускались также "Псалтыри" и "Часословы". 
Грамоте обычно обучали либо в семьях, либо духовные лица, дьячки и подьячие. Однако все более насущной становилась потребность организованного обучения. Уже в 40-х годах по инициативе одного из видных государственных деятелей Ф.М.Ртищева была организована школа в московском Андреевском монастыре. В 1665 г. школа для обучения подьячих открывается в Заиконо монастыре, в 1680 г. - основывается школа при Печатном дворе. 
Первые школы подготовили открытие в 1687 г. Славяно-греко-латинской академии (первоначально - училища) 
во главе с греками братьями Иоанникием и Софронием Лихудами. Академия ставила своей целью обучение "от грамматики, пиитики, риторики, диалектики, философии... до богословия" людей "всякого чина, сана и возраста". 
Обучение было рассчитано для подготовки высшего духовенства и чиновников государственной службы. 
Что касается научного знания, то развивалась преимущественно его практическая сторона и почти не затрагивалась его теоретическая основа. Например, математические знания связывались с практикой описания земель, торговым и военным делом. Так, "Устав ратных, пушечных и других дел, касающихся до воинской науки" (1621) давал практические сведения по геометрии, механике, физике, химии. 
Медицинские знания основывались на народных традициях лечения, а также на опыте переводимых иностранных лечебников и "травников". В Аптекарском приказе были сосредоточены специалисты, умевшие изготавливать лекарства; здесь же производилось обучение фармацевтов и врачей. В 1654 г. в приказе обучались 30 стрельцов, отправленных затем в полки "для лечбы" ратных людей. 
Накапливаются и развиваются знания об окружающей природе и мире: астрономические и географические. В середине XVII в. в Россию проникают сочинения, знакомившие с гелиоцентрической системой Коперника. 
Еще в первой половине века составляются географические карты. Например, в 1627 г. в Разрядном приказе изготавливается "Книга Большому чертежу", в Новгороде создается "Чертеж... городам русским и шведским до Варяжского моря". 
Расширению географических представлений материалы экспедиций по освоению Сибири (Стадухина, Пояркова, Дежнева, Хабарова, Атласова). После 1683 г. возникло "Описание новые земли, сиречь Сибирского царства". Оно и предыдущие описания и чертежи подготовили труд С.У.Ремизова "Чертежная книга Сибири". 
4,5(83 оценок)
Ответ:
OliWer02
OliWer02
28.07.2022

1.Західна частина країни мало придатна для хліборобства. Зима там затяжна, а літо коротке і спекотне. Опадів для зрошення теж не вистачало. Найбільш сприятливим для заселення був Східний Китай, а саме Східно-Китайська рівнина.

Там течуть дві великі річки – Хуанхе і Янцзи. Вони беруть початок у горах і впадають у море. Ці річки схожі на Тигр і Євфрат; вони дуже бурхливі, несуть багато мулу і піску, часто несподівано розливаються. Через свій колір річку Хуанхе називають Жовтою рікою. Північні вітри наносили туди зі степів жовтий пил. Він осідав на берегах річки і за тисячоліття вкрив їх товстим шаром. Під час дощів річка Хуанхе розливається. Затоплювалися цілі області, знищувалися посіви. Часто Хуанхе змінювала русло. Після спаду води жителі виявляли, що річки поблизу немає. І тоді вони змушені були переселятися слідом за нею. Стародавні китайці називали Хуанхе "блукаючою рікою", "лихом Китаю", "тією, що надриває серця", "рікою тисячі бід". Проте ґрунти в долині річки Хуанхе були дуже родючими і легко піддавалися обробітку мотикою і дерев'яним плугом. Це і притягувало сюди населення.

У річці було багато риби, а в густих лісах, які в стародавні віки вкривали більшу частину Китаю, – багато дичини. У районі річок Хуанхе і Янцзи водилися в той час слони, носороги, буйволи, тигри, олені, антилопи, леопарди, кабани, ведмеді, лисиці тощо. У горах Китаю було багато корисних копалин.

2.Ведучим видом діяльності населення Стародавнього Китаю було сільське господарство. У Західному Китаї на плоскогір'я розвивалося скотарство. У Східному Китаї в долинах рік головним було землеробство. Вирощувалися просо, ячмінь, пшениця

3.Найдавніші згадки про Китай відносяться до часів правителя Фу Сі, який жив за 30-40 століть до початку нашої ери. Вважається, що боги надихнули його на написання священної книги Стародавнього Китаю «Їцзін», з якої пішла теорія про те, що фізичний Всесвіт виник і розвивається завдяки чергуванню інь і ян.

4.царство в Стародавньому Китаї періодів Чуньцю і Чжаньґо. Протягом усього існування боролася з іншими державами Китаю за гегемонію. На чолі стояла династія Ін. У 221 році до н.

5. землеробство-У Західному Китаї на плоскогір'я розвивалося скотарство. У Східному Китаї в долинах рік головним було землеробство. Вирощувалися просо, ячмінь, пшениця. Знаряддями праці була мотика, потім з'явився плуг

Бачачи в землеробстві основу економіки, держава приділяла йому головну увагу і турботу. Праця хлібороба була оточена ореолом святості. Щорічно ван як первосвященик навесні відкривав церемонію початку сільськогосподарських робіт, йдучи за плугом, проводив першу борозну, восени він же першим пробував хліб із зерна нового врожаю. Про високе значення сільського господарства свідчить той факт, що в гробниці знатних китайців поміщали не тільки зброю, але і мотику.

Успішне ведення сільського господарства- залежало від дощових опадів. Нерівномірний розподіл опадів нерідко приводив до неврожаїв і голоду. Тому вже в древні часи китайці створювали системи штучного зрошення. Але населенню доводилося постійно вести роботи по захисту земель від повеней. Особливість китайських рік - періодичні повені: ліс, що, несуть води цих рік, осідаючи на дно, піднімає їхній рівень, що в сполученні з дощовою погодою стає причиною затоплення великих просторів. Природно, для проведення таких робіт родами, а потім племенами доводилося поєднувати свої зусилля. Усе це стало причиною раннього створення Стародавнього Китаю.

Ремесла і промисловість

Стародавній Китай славився своїми ремеслами- З часів неоліту тут досягли високої майстерності в обробці каменю, кісти, дерева. Великий розвиток одержав гончарну справу. У країні було багато високоякісної білої глини - каоліну. Спочатку керамічні вироби ліпилися руками стрічковим глиняні стрічки клалися по спіралі. Пізніше стали застосовувати гончарний круг. Глиняні посудини робилися різної форми. Їхня висота досягала одного метра. Це свідчить про високе мистецтво майстрів. Результатом розвитку цієї майстерності став винахід у Китаї порцеляну

Великих успіхів домоглися китайські ремісники в області металургії. Високомистецькі і якісні вироби з бронзи древніх китайських майстрів і сьогодні захоплюють світ.

Торгівля

Ріст обсягу надлишкового продукту призвів до появи спочатку мінової торгівлі, а потім і грошової. Розвиток внутрішньої торгівлі обумовлювався не тільки поділом сільськогосподарського і ремісничого виробництва, але і відокремленням скотарських і землеробських районів.

7.Храмів у Давньому Китаї не було, функції жерців виконували державні чиновники, а найважливішими ритуалами верховодив сам правитель. ... Саме в такому середовищі сформувалися основні релігійні системи Китаю: конфуціанство, даосизм, буддизм. Конфуціанство сформувалося на рубежі VI-V ст. до н.

Объяснение:

4,5(15 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ