ответ:Щоб підвести риску під давньою релігійною суперечкою між єпископом Олександром та пресвітером Арієм, імператор Костянтин за християнських священнослужителів 19 червня 325 року на Собор в Нікею (зараз – Ізник, населений пункт у Туреччині, в околицях Стамбула).
Метою Собору, для участі в якому прибуло 318 єпископів, а також чимало пресвітерів та дияконів, було зовсім не піднесення християнства на рівень державної релігії, а врегулювання релігійних суперечок заради стабілізації Римської імперії.
Собор, який став першим Вселенським собором християнської Церкви, відбувався близько двох місяців. Після тривалих дебатів імператор Костянтин І став на бік єпископа Олександра та його однодумців. Собор проголосив божественність Духа Святого і його рівність Отцю та Сину. Аріанство засудили. З визначенням головних доктрин християнства й підписанням формули християнського віросповідання (так званого Нікейського символу віри) переслідування християн припинилися
Объяснение:
Французская революция — эпическая революция, возникшая из-за дисбаланса сил Бобра и Осла, и хранящийся в парижской палате мер и весов, как всемирно признанный (да и первый вообще) образец подобного масштаба. Знаменита масштабом бурления говн, кучей выдающихся персонажей, появившихся в ходе революции и после неё, длительностью — продолжалась 10 лет (с 1789 по 1799 г. г.), ну и конечно обилием гуро.
Основания для революции во Франции в конце 18-го века: огромный внешний долг страны; безграничная власть монарха; бюрократия чиновников и беспредел высокопоставленных лиц; тяжелый налоговый гнет; жесткая эксплуатация крестьян; непомерные за правящей элиты.
1) Слов'янська абетка була створена Кирилом та Мефодієм на замовлення великоморавського князя Ростислава.
2) Для створення абетки брати поїхали до Константинополя, де вони вивчили грецьку мову і оволоділи грецькою абеткою.
3) Кирило та Мефодій, вивчаючи різні слов'янські народні мови, зрозуміли необхідність створення окремої абетки для кожної з цих мов.
4) В результаті їхньої роботи була створена глаголиця - перша слов'янська абетка.
5) Глаголиця була заснована на грецькій абетці.
6) Крім того, брати створили нові букви для позначення звуків, яких не було у грецькому алфавіті.
7) Діяльність Кирила та Мефодія можна беззаперечно назвати подвигом, оскільки їхній внесок у розвиток культури і літератури слов'янських народів був надзвичайно важливим і значущим.
8) Передсмертні слова Кирила, звернені до брата Мефодія, свідчать про їхню нерозривну зв'язок і спільну місію, а саме - розвиток і поширення слов'янської абетки і культури. Мефодій виконав цей заповіт, продовжуючи працювати у справі розповсюдження слов'янської абетки та розвитку слов'янської літератури і культури узагалі.
Висновки: Кирил та Мефодій виконали величезну роботу зі створення слов'янської абетки, заснованої на грецькій абетці, але з власними доповненнями та новими буквами. Їхня діяльність є важливим подією в історії розвитку культури і літератури слов'янських народів, за яку можна назвати їхній підвиг.