Слов'яни - одна з найчисленніших груп давньоєвропейського населення. З розселенням арійських племен по цілій Європі й великій частині Азії, почали вибиватися поміж іншими племенами й слов’яни, що первісно займали землі поміж рікою Одрою на заході, Дніпром на сході, Карпатами й Судетами на півдні й прибережною, над балтійською смугою на півночі. До самого балтійського побережжя вони не доходили, так само, як дуже довго держалися здалека від чорноморського побережжя.
Слов’яни були вдачі войовничої, сміливі й жорстокі, а при тому надзвичайно свободолюбні. Вірили в сили природи, але релігія була краще розвинута в західних, аніж східних слов’ян.
Займаючись скотарством і бджільництвом, особливо поширили слов’яни хліборобство й огородництво. Доказ на це - спільні всім слов’янам назви жита, пшениці, ячменю, вівса, проса, льону, конопель, сіна, овочів, ягід, а далі рала, серпа, коси, мотики, лопати, ратая, орання, сіяння, жатви, і т. п. З ремесел знали ткацтво й кушнірство та домашнє майстерство, при якому послугувалися сокирою, долотом і кліщами. Жили селами й оборонялися перед ворогом у городах, що їх обводили окопами. Їх зброєю були лук, стріли, меч. Рахувати вміли до тисячі. Вміли будувати хати з вікнами й дверми, варити мед і виробляти з молока сир та масло. З окрас носили персні та гривні.
В арабських джерелах згадується про союзи слов'янських племен - об'єднання східних племен ще до створення Київської Русі. Слов'яни жили родами, племенами. Найдавніший вітчизняний літопис, згадуючи про розселення слов'ян у Східній Європі називає різні племена: словени, кривичі, поляни, в'ятичі, радимичі, древляни, сіверяни та ін.
Прабатьківщина слов’ян
Объяснение:
≡
2. Яку роль відіграє Біблія у вивченні історії Ізраїльсько-Юдейського царства?
Головним джерелом з вивчення історії євреїв є Біблія. У ній розповідається, що першим євреєм був Авраам, який народився поблизу вавилонського міста Ур. Він був скотарем і кочував зі своїми великими чередами берегами річок Тигр і Євфрат, а потім прийшов до Ханаану й там оселився. Згодом у жителів Ханаану євреї навчилися землеробства. Онук Авраама — Яків — мав 12 синів, що дали свої імена 12 єврейським племенам (колінам). У Якова було також ім'я Ізраїль, тому євреїв почали називати ізраїльтянами, народом Ізраїлю.
Объяснение:
Вначале лишь всепоглащающий,вечный,безграничный,темный Хаос,бог порождений,из которого и возникла жизнь(прослеживается аналогия с большим взрывом).Из Хаоса возникли:Гея ,Нюкта,Тартар (Бездна),Эреб (Мрак),Эрос(Любовь).
Из Ночи и Мрака возникли Свет(Эфир ) и День(Гемера).Земля порадило небо - Уран.
У земли и Неба было 12 детей,сын,Океан породил все реки и морских богинь океанид.От Тейи и Гипериона возникли :Солнце(Гелиос), Луна(Селена) и румяная Заря(Эос). Возненавидив своих детей Уран заключил своих детей в Землю,и лишь Крон(всепоглощающее время) восстал и забрал власть у Урана.Богиня ночи в наказаниепородила:Таната(Смерть),Эриду(Раздор)Апату(Обман),Кера(Уничтожение), Гипнос(Сон с ужасными видениями),Немесиду(Отмщение).
Далее рождение Зевса,то как Крон поглотил Гестию,Деметру,Геру,Аида,Посейдона ;свержение Зевсом Крона;Борьба Зевса с Тифоном,где Геа ,вступив в брак с Тартаром,произвела на свет ужасное стоголовое чудовище Тифона,разгневавшись на олимпийцев ;Олимп ;Посейдон и Божества морей;Царство Аида;
Далее описание со всех сторон Аполлона ,Артемиды,Афины,Гермеса,Афродиты,Ареса,Деметры,Персефоны,Гефеста,Диониса и Пан( получеловек - полукозел,бог леса,пастухов,
от него слово паника,есть одна история)
Также в эту часть входит история о Персее,Геракле,Тесеи и о Орфеи и Эвредики.
Вторая часть.Древнегреческий эпос
Куда входит:Аргонавты;Троянский цикл;Одиссея ;Агамемнон и его сын Орест ;Фиванский цикл.