М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
baranovkirill
baranovkirill
13.12.2020 20:12 •  История

Как называлось объединение правителей ряда стран европы и россии, созданное в первой половине xix в

👇
Ответ:
lizadruzhinina1
lizadruzhinina1
13.12.2020
Священный союз наверно
4,4(75 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Відбудова та розвиток господарства України в повоєнні роки відбувалися в умовах, коли всі українські землі (крім крайніх західних, що залишилися у складі Польщі) опинилися у межах однієї держави. Територія України на кінець 1945 р. розширилася до понад 580 тис. км2. У 1954 р. до України включено Крим.

Після війни залишилося лише 17% довоєнної кількості робітників, а весь промислово-виробничий потенціал становив 48% проти 1940 р. У 1950 р. цей показник становив 81%. Протягом 50-б0-х років гострої нестачі робочої сили не відчувалося внаслідок відносного аграрного перенаселення, особливо у західних областях. У структурі зайнятості істотних змін не відбулося. Більшість робітників працювало у галузях матеріального виробництва (81,5% в 1960 р.). У промисловості, будівництві, на транспорті було зайнято 38,8%. Зберігалася висока частка зайнятих у сільському господарстві - 42,7%, а у сфері торгівлі, послуг, державного управління - 18,5%.

Господарство розвивалося на основі директивних п'ятирічних планів: п'ятого (1951-1956 рр.), шостого (1956-1960 рр.), сьомого (1961 -1965 рр.) У сталінську добу відправною точкою розвитку було твердження про те, що у СРСР побудовано соціалістичне суспільство і почався перехід до комунізму, який можна побудувати в одній країні. Ідея догнати і перегнати індустріальні країни була підтримана М. С. Хрущовим, який проголосив курс на досягнення в СРСР найвищого в світі добробуту людей. Це було авантюрне рішення, оскільки за якісними показниками господарство СРСР відставало від США, інших економічно розвинених країн. Результатом функціонування командно-адміністративної системи, партійного керівництва, дефіциту демократії була екстенсивна спрямованість розвитку господарства країни, що відбувався за довоєнною схемою.

Значні втрати господарства України в роки другої світової війни зумовили низький вихідний рівень порівняно з іншими країнами. У 1945 р. в Україні було вироблено лише 26 % промислової, 49% сільськогосподарської довоєнної продукції, товарообіг зменшився до ,31 %.У СРСР ці показники становили відповідно 92, 60, 45 %.

Відбудова господарства продовжувалася до 1950 р. Швидкими темпами розвивалася промисловість - 34,6 % щорічно при 22-23 % по СРСР. Перевага надавалася базовим галузям промисловості: паливній, металургійній, електроенергетичній, машинобудівній. Було відбудовано та побудовано понад 2 тис. підприємств.

3 відновленням у 1951 р. довоєнних масштабів виробництва чавуну, сталі, коксу Україна зайняла одне з провідних місць у Європі з виробництва чорних металів. У паливній промисловості було створено нові галузі - газову, буро-вугільну. Розширилася мережа газопроводів, зокрема побудовано газопровід Дашава - Київ. Проте у структурі палива перевага надавалася вугіллю (понад 90 %). Значних успіхів досягло машинобудування. Парк верстатів збільшився у 2 рази. Зросло виробництво спеціалізованих верстатів-автоматів, напівавтоматів, почали випускати автоматичні верстатні лінії. Інтенсивно розвивалося виробництво машин для важкої промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, енергетичного та електротехнічного устаткування. Перші кроки були зроблені в авіабудуванні (Київський авіаційний завод)Первістками автомобільної промисловості стали Одеський автоскладальний і Львівський автобусний заводи. У 1950 р. було випущено перші 18 тис. вантажних машин.

Зростав обсяг перевезень всіма видами транспорту. В 1950 р. вантажооборот залізниць перевищив довоєнний рівень на 22,9 %, морського транспорту - на 50, автомобільного - на 117 %.

Певні досягнення були у легкій промисловості: створено шовкове виробництво, освоєно випуск меланжевих, тонкосуконних тканин, капронових панчіх. Однак виробництво легкої і харчової промисловості не досягло довоєнного рівняв (відповідно 79 і 80 %). Однією з причин було обмеження асигнувань і розпорошення їх на відбудову невеликих підприємств.

Розпочалася індустріалізація в західних областях України. Розширилися старі виробництва: видобуток нафти (район м. Долини), природного газу (Дашавське, Угорське, Більче-Волинське родовища у Львівській області). Відкриті перші робочі пласти у Львівсько-волинському кам'яновугільному басейні. Створено нові галузі промисловості, зокрема виробництво автобусів, радіоапаратури. У 1950 р. промислове виробництво становило 10 % загальноукраїнського проти 3 % у 1940 р.

4,7(93 оценок)
Ответ:
1.Владивосток в годы Великой Отечественной войны

Накануне начала Великой Отечественной войны Владивосток являлся наиболее сильной военной базой СССР в бассейне Тихого океана. Основу его оборонительных укреплений составляли некоторые восстановленные и реконструированные объекты Владивостокской крепости, упраздненной в 1923 г. но соглашению с Японией. С 1931 но 1934 гг. на островах Русский, Попова и Аскольда, а также на мысе Гамова велось строительство семи новых батарей крупного и среднего калибра. Среди них особое место занимает Ворошиловская батарея  с 6 350 мм орудиями линкора «Полтава», принятая на вооружение в 1934 году. Морскую безопасность российских рубежей вплоть до самых отдалённых уголков Дальнего Востока обеспечивал базирующийся во Владивостоке Тихоокеанский флот (с 1935 г.) в 1941 г. включавший в себя 2 лидера, 12 эсминцев, 6 сторожевых кораблей, 30 тральщиков, 46 катеров-тральщиков, 92 сторожевых катера, 91 подводную лодку, порядка 150 торпедных катеров.

Субмарины 2-й бригады подводных лодок, дислоцированной в бухте малый Улисс в черте Владивостока обрели опыт сложнейших походов. Так, уникальным примером военного мастерства Владивостокских моряков является переход подлодки «Щ-112» под командованием М.С. Клевенского, установившего рекорд автономности в 102 суток.

Воздушным щитом Владивостока служили 500 боевых самолётов. Лётчики были воспитаны на славных примерах Владивостокских пилотов Бабенко и Демченко, ещё в 1933 г. совершавших перелёты в отдалённые регионы.

2.В преддверии 65-летия Победы в Великой Отечественной войне во Владивостоке будут отреставрированы памятники, связанные с историей войны. Такие работы планируется провести в марте-апреле текущего года. Специалисты управления культуры администрации Владивостока готовят документы на проведение аукциона на выполнение ремонтных работ. В списке памятников, которые будут приведены в порядок:

Стена памяти владивостокцев, погибших в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов (в районе ул.Петра Великого, 4);братская могила моряков Тихоокеанского флота, погибших в боях с японскими милитаристами (в районе ул.Светланская, 173, Гайдамакский сквер);памятник Герою Советского Союза Елизавете Чайкиной (в районе ул.Набережная, 1, у школы №13);памятник Герою Советского Союза Дмитрию Карбышеву (в районе ул.Карбышева, 11);памятник Герою Советского Союза Олегу Кошевому (в районе ул.Олега Кошевого, 26, у школы №50);памятник танковой колонне "Приморский комсомолец" (в районе проспекта 100-летия Владивостока,103, у Приморского краевого дома молодежи);памятник матросам-тихоокеанцам, погибшим в годы ВОВ 1941-1945 годы(остров Русский, поселок Подножье);памятный знак "Мира и дружбы России и Японии" - устанавливался в честь 50-летия Победы в Великой Отечественной войны (в р-не ул.Добровольского, 13, видовая площадка на бухте Тихая).
4,6(86 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ