1)
Объяснение:
Із дерев приматам було зручно гати за хижаками. Палиця або камінь служили для добування м‘яса, викопування їстівних рослин, розбиття горіха або мушлі тощо. Першими дерев’яними знаряддями були палиця-копачка та важкий дрючок. Отже, вони стали першими знаряддями праці
Також людиноподібні істоти помітили, що знайдений камінь можна обробити за до ншого каменя, щоб зручніше лежав у руці. Оброблений камінь назвали рубилом. Ще одним досягненням майбутньої людини стало вміння користуватися вогнем і зберігати його. Це відбулося приблизно 400 тис. років тому. Вогонь був і джерелом світла, і засобом для відлякування хижаків. Згодом на ньому почали готувати їжу. Пізніше людина навчилася і добувати вогонь.
Объяснение:
10 июля 1774 г. в деревне Кючук-Кайнарджи был заключен мир с Османской империей. К России отходили причерноморские города Керчь, Еникали, Кинбурн. Российской признавалась Кабарда на Северном Кавказе. Россия получила право иметь военный и торговый флот на Черном море. Торговые суда могли беспрепятственно проходить в Средиземное море через турецкие проливы Босфор и Дарданеллы. Дунайские княжества (Валахия, Молдавия, Бессарабия) формально остались за Турцией, но фактически Россия держала их под своей защитой. Турция обязывалась выплатить огромную контрибуцию в 4 млн. рублей. Но самой существенной потерей Блистательной порты являлось признание независимости Крымского ханства. (Источник информации - портал История.РФ, https://histrf.ru/lenta-vremeni/event/view/prisoiedinieniie-k-rossii-kryma)
1 - Клинопись
2 - Египетские Иероглифы
3 - Финикийский Алфавит
4 - Греческий Алфавит
5 - Римский Алфавит