На початку XVII ст. унаслідок загострення суперечностей феодального суспільства Китай був охоплений Великою селянською війною (1628-1634 рр.). Мінська династія була повалена, а китайські феодали, зазнаючи поразок у боротьбі з селянством, уклали союз із північним сусідом і своїм воєнним супротивником - маньчжурськими ханами. Спільними зусиллями їм удалося здолати опір селянських армій, хоча перемога дісталася нелегко
Державний лад за правління династії Цін базувався на старих китайських зразках. На чолі держави стояв необмежений у своїй владі монарх - маньчжурський богдихан, який привласнив функції і верховного глави конфуціанської релігії, що вимагала суворого підкорення владі старішого, проповідувала божественне походження імператора. Функції кабінету міністрів здійснювали шість приказів-палат: чинів, податків, ритуалів, військовий, кримінальний і громадських робіт. Богдихану підпорядковувалася також військова рада. Головною опорою цінських богдиханів було військо, в якому служили переважно маньчжури. Військовики високо оплачувалися і мали безліч привілеїв.
А) Пётр I увлекался военными играми и проявлял интерес к наукам и ремёслам.
Б) Россия при Петре I воевала за Чёрное море. Оно тогда принадлежало Турции.
В) Россия после Северной войны нуждалась в восстановлении экономики.
Г) В годы царствования Петра I произошло несколько восстаний - преимущественно из-за стройки Санкт-Петербурга(тогда Петроград).
Д) Петербург был построен на реке и было убито при его постройке несколько человек.
Е) При Петре I было проведено много реформ.
Ж) Реформы Петра I продвинули Россию.
З) После смерти Петра I правила его жена.
Могут быть неточности...