Елена Васильевна Глинская родилась в семье литовского князя Василия Львовича Глинского. Род Глинских относится к боярам. На то время ярким представителем этого рода был дядя Елены Михаил. Михаил Глинский поднял мятеж против польского короля, после чего в 1508 году Глинским пришлось бежать в Москву.
Точная дата рождения Елены Васильевны Глинской не известна, предположительно считать, что это 1508 год. Никто до сих пор так и не знает, привезли ее в Москву маленьким ребенком или она здесь родилась.
А в 1530 году княгиня родила Василию сына. Мальчика назвали Иван IV (Иван Грозный).
В 1533 году у княгини родился второй сын Юрий.
Во время правления Елены строятся новые города, укрепляются уже существующие, а так же возводятся крепости для защиты. Благодаря заключению мира между Еленой и королем Сигизмундом I в 1537 году завершается русско-литовская война. Этот мир был очень выгоден для Русского государства.
Правление государством женщины чужестранки все больше начинало вызывать большое недовольство в рядах бояр. Княгини не стало неожиданно, умерла она в апреле 1538 года. До сих пор причиной смерти считается крысиный яд. В некоторых источниках говорится, что ее отравили бояре Шуйские. Похоронили Елену Васильевну в Кремле в Вознесенском женском монастыре. После смерти княгини управление государством перешло в руки бояр, своеволие которых, лишь со временем, смог усмирить Иван Васильевич.
Пилип Орлик
Пилип Орлик (1672—1742) — державний діяч і дипломат, генеральний писар у 1706—1710 рр., гетьман Війська Запорозького в 1710—1742 рр. у вигнанні. Походив з роду литовської шляхти, який мав чеське коріння. Високий рівень освіченості, здобутий у Віленському єзуїтському та Київському колегіумах, забезпечив Орлику швидке просування сходинками канцелярської кар’єри: 1698 р. він стає кафедральним писарем Київської митрополії, 1700 р. — писарем Генеральної військової канцелярії, 1706 р. — генеральним писарем. Входячи до найближчого оточення Івана Мазепи, Орлик належав до числа його повірених («конфідентів»), виконуючи обов’язки особистого секретаря. Через його руки проходило таємне листування гетьмана з Карлом ХІІ, польським королем Станіславом Лещинським, польськими магнатами та російськими можновладцями. Після Полтавської поразки разом із Мазепою і Карлом ХІІ виїхав у Бендери.
У квітні 1710 р. був обраний гетьманом Війська Запорозького замість померлого Мазепи. Після елекції між новообраним гетьманом та старшиною було укладено політичну угоду, що окреслювала основні засади організації влади в козацькій державі — «Пакти й конституції прав і вольностей Війська Запорозького». У своєму прагненні звільнити Гетьманщину від російського панування Орлик спирався на підтримку Швеції, Туреччини та Кримського ханства. 1712 р. він звертається з відкритим маніфестом до європейських володарів, пишучи, що «козацька нація, що стогне під тиранським ярмом Москви, прагне лише того, щоб домогтися своєї волі». У 1714 р. залишає Бендери й перебирається до Швеції, але смерть його чільного союзника — Карла ХІІ в 1718 р. — змушує шукати сприяння інших держав. Останні роки свого життя наполегливо працював над витворенням широкої антиросійської коаліції, розраховуючи на підтримку Туреччини, а також прихильного до нього Станіслава Лещинського і французького двору. Точна дата смерті невідома. Найімовірніше, помер у Яссах в 1742 р.
Держава- 1) государство (торжественная лексика) 2) Один из символов власти государя
Глиняные книги- это глиняные таблички, на которые наносили текст палочкой.