Прокоментуйте події (або явища), описані у фрагментах джерел. у чому їхнє історичне значення? « цей часопис надзвичайно впливовий і скрізь розповсюджений в європейській та азіатській росії, де тільки єсть мусульмани, а також у північній персії, ба навіть у китайському іуркестані ті впроваджені гаспринським нові дидактичн новий метод науки читання здобули такий розголос, що до бахчисарая зачали їздити татари та інші тюрки з-поза меж криму, щоб придивитися до тамошнього мектебу, і тепер можна налічити більше як 500 новометодних мектебів в усяких областях російської імперії: і в криму, і на поволжю, і на кавказі, і за кавказом, і в туркестані, ба навіть у кульджі аж під китаєм» (а. кримський).
Осенью 1708 года шведы дошли до пригородов Полтавы и, расположившись на зимний отдых в Будищах, решили штурмом взять город. Перевес сил был значительным — в распоряжении шведского короля Карла XII находилось тридцать тысяч воинов против небольшого полтавского гарнизона.
Но храбрость жителей города позволила им продержаться против целой армии два месяца. Полтава так и не была сдана шведам.
После сражения, заданного Петром I шведскому королю, эта страна перестала быть самой мощной военной силой Европы. Шведы потеряли убитыми треть своего войска и лишились ключевых командиров, попавших в плен.
Все участники Полтавской битвы стали героями с руки Петра, а Северная война закончилась победой России.