Відповідь: 1. Давньоіндійська культура була створена багатьма народами, що населяли Індію у III—І тис. до н. е. В свою чергу, індійська культура впливала на культурний розвиток сусідніх народів.Найдавніша релігія Індії полягала у тотемізмі, обожненні природи і культу предків.Писемність існувала в Індії вже у III тис. до н. е. Найдавніші ієрогліфічні написи і досі не прочитані. Поширення алфавітно-складової писемності припадає на IV—III ст. до н. е. (виникла на основі персидсько-арамейського письма).Індійці володіли знаннями з астрономії. Вони встановили фази місяця, місячний зодіак, розробили своєрідну форму календаря.
2.Китайська культура бере свій початок у глибокій давнині. Зародження китайської цивілізації належить до часів царств І ПанТоді були накопичені первинні наукові знання. Китайці знали місячний календар, поділяли рік на чотири сезони, фіксували сонячні та місячні затемнення, виділяли сузір'я. У давніх китайських літописах збереглися записи про астрономічн цінність яких підтвердилась сучасною астрономією.Найдавніші китайські написи дають можливість простежити етапи розвитку ієрогліфічної писемності, яка була вже досить розвинена у XV ст. до н. е.
Пояснення: 1. культура індії.
2.культра Китаю скорочено можливо не вся інформація
Река Нева, Чудское озеро
Объяснение:
В 1240 г. на реке Неве произошла Невская битва между новгородцами во главе с Александром Невским и шведами, намеривавшими захватить часть новгородских территорий, которые прилегали к этой реке и были важным звеном в пути "из варяг в греки". В этой битве победило войско Новгородского княжества.
В 1242 г. произошло Ледовое побоище на льду Чудского озера. В этой битве были разгромлены войска Ливонского ордена, которые успели захватить псковские и новгородские земли. Опять таки в этой битве участвовал Александр Невский, который в результате победы только преумножил свою славу. Таким образом, поход немцев на восток был остановлен.