Можно долго распространяться на тему отношений между Римом и Покорёнными народами, Римляне разрешали покорённым исповедовать свою религию, оставляли им право на проведение своих, местных обрядов и в целом оставляли им достаточную для комфортной жизни свободу. В результате чего сами народы как правило не бунтовали и исправно платили налоги и в целом подчинялись римлянам, Рим как правило заставлял подписать гос-во бумагу о ненападении на Рим и Риму во время войны, тем самым делая оное своим вассалом. Так как Рим был сильнее гос-ву ничего не оставалось кроме как подписать этот договор. Поэтому обе стороны жили в прибыли, хотя Рим в какой-то мере подавлял подчинённое гос-во.
Объяснение:
Національна революція 1648—1676 — породжений українськими реаліями раннього Нового часу складний політичний процес, що під гаслами захисту православ'я, прав і свобод Війська Запорозького й народу України поєднував у собі боротьбу за національне визволення, масовий соціальний протест і збройні форми громадянського протистояння та супроводжувався кардинальними змінами всіх сфер і рівнів життєдіяльності суспільства. Типологічно споріднений із масштабними суспільно-політичними рухами в низці країн Центральної і Західної Європи, які вступали в період створення національних держав і вироблення якісно відмінної від середньовічної системи соціальних відносин.
На різних етапах еволюції історичної думки в Україні та за її межами в наукових концепціях щодо ідентифікації подій середини — 2-ї половини 17 ст. застосовувалися такі терміни, як «Хмельниччина», «козацьке повстання», «руська ребелія», «загальнонародне повстання», «національне повстання»; «козацька війна», «громадянська (домова) війна», «велика війна 1648—1654 рр.», «польсько-козацька війна», «селянська» війна, «визвольна війна», «національно-визвольна війна»; «козацька революція», «національна революція», «національно-визвольна революція», «українська революція», «велика українська революція» тощо. Однак більшість із запропонованих понять відображає лише певний сегмент цього багатоаспектного явища, не проникаючи в його глибинну сутність.
Объяснение: