Если мы говорим о 25 тысячах лет назад, то люди основывали стоянки, использовали копья, дротики с наконечниками, что говорит об охоте. Охотились они в основном на мамонтов, северных оленей, бизонов, лошадей, волков и росомах.
В эпоху палеолита их образ жизни был разбавлен искусством. Например, в Каповой пещере в Башкортостане были найдены рисунки мамонтов и носорогов.
С этого периода формируется родовая община, которая состоит уже из кровных родственников, делящих между собой имущество.
20-18 тысяч лет назад продвижение ледника до территории современного Смоленска вынудило первобытных людей отступить южнее.
12 тысяч лет назад в эпоху мезолита они переселялись уже на север, начав охотиться на мелкую дичь, так что появились лук и стрелы. В это же время приручили собаку. И поскольку на больших животных не охотились, то охота группой себя исчерпала и люди стали переходить к производящему хозяйству.
1. Таке порівняння характеризує тогочасне українське суспільство як те, що зазнавало гноблення (національного і релігійного) з боку польської шляхти.
2. Б. Хмельницький вбачав остаточну мету війни з поляками у зібранні всіх українських земель і вигнанні з них зухвалих шляхтичів, а також у захисті православ'я. Це промовисто втілено в проголошеній ним на початку 1649 р. промові під час зустрічі з королівськими послами. Гетьман сподівався досягти мети шляхом національно-визвольної війни.
3. Автор джерела 6 наголошує на факті підвищення рівня освіченості серед жінок і дітей. За литовськими статутами жінки були майново незалежними, мали такі ж самі права на виховання дітей, та й взагалі мали на той час нечувано рівний з чоловіками правовий статус. Напевно, можна стверджувати, що відтоді становиже жінок безперечно не погірщилося, а обставини навіть вимагали розширення деяких їхніх прав і обов'язків.