Аббас I Великий (* 27 січня 1571, Герат, Сефевідська держава — 19 січня 1629, Мазендеран, Сефевідська держава) — шах Азербайджану та Ірану (1587-1628) з тюркської династії Сефевідів, виразник інтересів феодалів і багатих купців. Створив регулярне військо. Аббас намагався централізувати державу, проводив загарбницьку політику. Одержав перемоги у війнах із Бухарою та Османською імперією за Ірак, захопив Азербайджан, Ширван і Грузію, приєднав до Сефевідської держави Бахрейнські острови, відвоював у 1622 році у португальців місто-острів Ормуз та в афганців Кандагар.
Як правитель відзначався особливою жорстокістю і бузувірством. Зокрема, осліпив двох власних синів і вбив третього.
Його образ виведено у повісті Мірзи Фаталі Ахундова «Обдурені зірки».
1620 року розпочав карбування срібної монети аббасі, що широко вживалася на Близькому Сході, Індії та Африці до XVIII століття.
Объяснение:
Відповідь:
Акбар був видатним державним діячем,допитливою,хоч і неграмотною людиною,мав прекрасну пам'ять,був сміливим та здібним воєначальником.Акбар не вмів писати і читати,проте любив,щоб йому книги читали вголос.За його наказом багато книг із санскриту було перекладено перською мовою.Акбар був переданий епітету «Великий» через його низку досягнень, включаючи переможні військові звитяги,кардинальні суспільні та світські реформи,які укріпили династію моголів на індійському субконтиненті і розширили їх володіння.
Пояснення:
Цели Карла Смелого
Приоритетной целью Карла было объединение всех французских территорий в одном государстве. Таким образом они пытались окончательно укрепить свою власть в Европе и получить Королевский титул, а затем и титул Императора Священной Римской Империи.
Кроме того, он направлял огромные усилия на развитие военной и политической сферы.В период правления Карла Смелого была проведена полная реорганизация армии, а также методы управления в герцогствах. Для поддержания дисциплины в армии, он нанимал в свои войска иностранных наемников, а также одним из первых в Европе начал развивать артиллерию.
Цели Людовика 11
Целью Людовика 11, как и Карла Смелого было объединение земель, которые ранее принадлежали франции под одной короной.
В политической сфере он планировал полностью уничтожить власть крупных феодалов и герцогств и создать абсолютную монархию, во главе которой стол бы Король франции.
Людовик планировал создать новое французское войско, в котором города были бы освобождены от военной повинности, а любой вассал мог бы откупиться от службы в армии.