1) Совершая открытия, первобытные люди делали разные вещи, например : ножи. С ножа они могли намного легче убить животное и съесть его. Ихние изобретения облегчали им жизнь , так люди и начали доходить до современности.
2) Например, рабы в США. Белые люди держали чёрных ( негров ) как своих рабов. Практически заставляя их всё делать. А ещё, раньше автобусы в Америке делили на две, для белых и для цветных. Так же делили и многое другое. В автобусах для белых должны были ездить только люди с белой кожой. А для цветных, только с чёрной. Только негры.
Объяснение:
Надеюсь мой ответ не удалят, надеюсь я .
ответ : У XV в. була вдосконалена доменна піч, в якій здійснюва-лялась виплавка металу. Посилився приплив в піч кисню, темпера-туру в ній піднялася настільки, що метал переходив в стан жид-кістки - чавун. Його розливали у форми, давали охолонути і затвердіти, а потім переплавляли в залізо або сталь високої якості. Так вироб-йшов перехід до сучасної переробної, або доменної, метал-Лургі.
Поширеним і звичним двигуном було водяне колесо млина. У XV ст. його вдосконалять-вали: горизонтальне колесо оснастили лопатями, а вертикальне - майже вдвічі збільшили в діаметрі (іноді до 10 метрів), що значно підвищило їх потужність. У бідних річками місцево-стях використовували вітряні млини.
Раннє Новий час не відзначено значні технічні відкриттями. Відбувалося більш масштабне використання великих винаходів попередніх епох і вдосконалення наявних меха-низмов. Так, наприклад, в масовий обіг увійшов міцніший металевий гвинт - важливий елемент кожного механізму, передаю-ного енергію. Це сприяло поліпшенню організації виробниц-ства, в першу чергу в гірничорудному справі. Шахти заглибилися до 300--800 метрів, воду з них відкачували насосами і помпами, призводить-мися в рух вже не ручною працею, а потужним водяним колесом. Руду піднімали наверх на стрічковому транспортері з до коло-ворота. Для його обслуговування вистачало двох осіб, в той час як раніше руду виносили кілька сотень працівників. Щоб полегшити роботу коням, навантажені рудою вагонетки поставили спочатку на дерев'яні, а потім і на металеві рейки.
Объяснение:
Відбувалося більш масштабне використання великих винаходів попередніх епох і вдосконалення наявних меха-низмов. Так, наприклад, в масовий обіг увійшов міцніший металевий гвинт - важливий елемент кожного механізму, передаю-ного енергію. Це сприяло поліпшенню організації виробниц-ства, в першу чергу в гірничорудному справі. Шахти заглибилися до 300--800 метрів, воду з них відкачували насосами і помпами, призводить-мися в рух вже не ручною працею, а потужним водяним колесом. Руду піднімали наверх на стрічковому транспортері з до коло-ворота. Для його обслуговування вистачало двох осіб, в той час як раніше руду виносили кілька сотень працівників. Щоб полегшити роботу коням, навантажені рудою вагонетки поставили спочатку на дерев'яні, а потім і на металеві рейки.
Крестьяне, городская беднота, ремесленники, бедные рыцари
Умеренные
Феодалы, богатые горожане (бюргеры)
Против какого вида гнёта выступали
Против католической церкви, немецкого гнета, гнета феодаловПротив католической церкви, немецкого гнетаКакие цели перед собой ставили• Уничтожить феодальный гнет (ичешских, и немецких феодалов) = уничтожить частную собственность,все повинности и налоги;• уничтожить гнет католической церкви (реформировать церковь);•передать правление в руки народа•Уничтожить гнет католической церкви (упразднить привилегиии землевладения церкви, упростить обряды, причащенияхлебом и вином, ввестибогослужение на чешском языке);• уничтожить гнет немецких феодалов