Пользуясь таблицей (с.21), проанализируйте состав депутатского корпуса 1 гос. думы. какие силы не были в ней представлены и почему? каковы были причины роспуска думы?
Ремесло має довгу історію виникнення. Первісні громади найчастіше займалися домашнім ремеслом, виготовляючи предмети з каменю, кістки, глини, дерева і т.д. Домашнє ремесло - це виробництво виробів, необхідних для ведення господарства. У деяких місцях і в наші дні це заняття має велике значення.
Пізніше люди почали вести осілий б життя, з'явилися ремісники. Багато ремісники працювали на господарських угіддях царів, храмів, монастирів і рабовласників (Древній Єгипет, Стародавній Рим, Давня Греція і країнах Межиріччя). Спочатку ремісник працював один, але так як це давало маленький дохід, майстри почали об'єднуватися в групи. Ці групи називалися артілями і приймали замовлення від населення. Деякі з майстрів ходили по містах і селах, а інші жили і працювали в одному місці. Промисли і ремесла на замовлення дали початок появі та розвитку міст як центрів ремісничих робіт і торгівлі. До наших днів у багатьох населених пунктах збереглися назви вулиць, що вказують на місце роботи того чи іншого майстра. Наприклад, Гончарна - на ній було організовано виробництво виробів з глини, Шкіряна - обробка шкіри, виробництво шкіряних виробів, ремонт взуття, Цегляна - виробництво цегли.
У Середні століття з'явилася форма професійного ремесла. У містах з'явився новий соціальний шар - це міські ремісники. Головними галузями міського ремесла були: виготовлення предметів з металу, сукноделие, виробництво виробів з скла тощо. Міські майстри розпорядженні такими привілеями, як міське право, ремісничі цехи, власна свобода.

З приходом промислового перевороту багато видів ремесел втратили свою першість у виробництві, на фабриках і заводах стали використовувати машини. Сьогодні ремісники збереглися в галузях, які обслуговують особисті потреби клієнтів, і у виготовленні дорогих художніх виробів (шевці, кравці, ювеліри, художники та ін.).
Рубило - макролитическое орудие труда первобытного человека. Было универсальным орудием. Заменяло нож, топор, кирку. Для изготовления рубил использовались сама разные порода камня. Копьё - метательное, колющее или колюще-рубящее древковое холодное оружие. Копья бывают двух видов: метательные и для ближнего боя. Состоит из деревянного древка и металлического наконечника. Гарпун - бросковое копьё, для боя морского зверя. Пускается швырком, на хвосте, оборе или тросе. Мамонт - вымерший род млекопитающих из семейства слоновых. Достигали высоты 5,5 метров и массы тела 10-12 тонн. Жили 2млн-9000 лет назад в Европе, Азии, Африке и Северной Америке. Родовая община - форма социальной организации (община), где люди связаны родством, коллективным трудом и потреблением. Охота, расчистка леса, земледелие при примитивных орудиях труда требовали больших коллективных усилий.