Взаємодія з водою. Аміак добре розчиняється у воді утворюючи аміачну воду (за нормальних умов у 100 г води розчиняється 87,5 г, або 115л, NH3). Висока розчинність аміаку пояснюється тим, що він реагує з водою. Якщо суху колбу, заповнену аміаком і закриту пробкою із вставленою трубкою з відтягнутим кінцем, занурити у воду, до якої додано кілька крапель розчину фенолфталеїну, то з безбарвної рідини починає бити малиновий «фонтан». Забарвлення аміачної води свідчить про те, що водний розчин аміаку має лужну реакцію.
Як це можна пояснити?
У воді концентрації йонів Гідрогену Н+ і гідроксид-іонів ОН- — однакові:
H2O ⇔ H+ + OH- ,
тому середовище нейтральне, і фенолфталеїн безбарвний. З розчиненням аміаку NH3 у воді концентрація гідроксид-іонів ОН- збільшується, отже, утворюється лужне середовище, і фенолфталеїн стає малиновим.
1. Водородное соединение фосфора менее устойчиво.
Объяснение:
Длина связи между атомами фосфор – водород длиннее, чем азот – водород. Следовательно, чем длиннее связь, тем менее прочнее соединение.
Объяснение
PH3 (гидрид фосфора) сильно отличается по своим свойствам от аммиака. Длина связи P–H значительно больше, чем длина связи N–H. Из-за значительного различия в энергиях s- и p-орбиталей для атома фосфора в фосфине не характерна sp3-гибридизация, поэтому углы между связями P–H близки к прямому – 93,5°. Такое строение фосфина затрудняет образование связей по донорно-акцепторному механизму, так как это потребовало бы существенной структурной перестройки для получения тетраэдрического валентного угла.