Алюміній – активний метал, проте через шар міцної оксидної плівки його активність мало помітна. Алюміній не реагує з водою, на поверхні металу – щільна плівка оксиду. Плівку оксиду можна видалити лугом. Коли плівка розчиняється, метал починає бурхливо реагувати з лугом, виділяється водень.
2Al + 2KOH + 6H2O = 2 K[Al(OH)4] + 3H2↑
Перевіримо, чи діятиме вода на звільнений від оксидної плівки алюміній. Видалимо луг і промиємо поверхню металу. Вільний від оксидної плівки алюміній реагує з водою. Виділяється водень і утворюється нерозчинний алюміній гідроксид.
2Al + 6H2O = 2AlOH3↓ + 3H2↑
Ми побачили, що якщо порушити щільну оксидну плівку алюмінію, він легко руйнується навіть у воді. Тому алюмінієвий посуд не рекомендується чистити засобами, що містять луг, так як при цьому алюмінієві вироби втрачають привабливість, а в посуді з алюмінію швидко утворюються дірки.
ответ:Кислоты – сложные вещества, включающие в состав атомы водорода и кислотные остатки.
Щелочи – сложные вещества, в составе которых имеются гидроксильные группы и щелочные металлы.
Объяснение:
Щелочи и кислоты – антиподы. Кислоты создают кислую среду, а щелочи – щелочную. Они вступают в реакцию нейтрализации, в результате которой образуется вода, а pH среда из кислой и щелочной преобразуется в нейтральную.
Для кислот характерен кислый вкус, а для щелочей – мылкость. Кислоты, растворяясь в воде, образуют ионы водорода, которые определяют их свойства. Все кислоты обладают сходным поведением, вступая в химические реакции.