Белки́ (протеи́ны, полипепти́ды[1]) — высокомолекулярные органические вещества, состоящие из альфа-аминокислот, соединённых в цепочку пептидной связью. В живых организмах аминокислотный состав белков определяется генетическим кодом, при синтезе в большинстве случаев используется 20 стандартных аминокислот. Множество их комбинаций создают молекулы белков с большим разнообразием свойств. Кроме того, аминокислотные остатки в составе белка часто подвергаются посттрансляционным модификациям, которые могут возникать и до того, как белок начинает выполнять свою функцию, и во время его «работы» в клетке. Часто в живых организмах несколько молекул разных белков образуют сложные комплексы, например, фотосинтетический комплекс.
Нужны!
Елемент Літій міститься в 2-му періоді, у І групі, головній підгрупі. Символ елемента — Li. Назва простої речовини — літій.
2. Відносна атомна маса елемента Аг(ІА) = 6,9412.
3. Порядковий номер елемента (протонне число) — 3. Це число вказує на те, що до складу атома Літію входять 3 протони і 3 електрони.
Природний Літій складається з двох стабільних ізотопів: 6Li (7,5%) і 7Li (92,5%). Кількість нейтронів у ядрі нукліда 6Li дорівнює: 6 - 3 = 3, у ядрі нукліда 7Li дорівнює: 7 - 3 = 4.
4. Оскільки Літій міститься в 2-му періоді, то електрони в його атомі розташовані на 2-х енергетичних рівнях. Перший рівень заповнений; на ньому перебуває 2 електрони. На другому, зовнішньому, рівні міститься 1 електрон (кількість е для елемента головної підгрупи збігається з номером групи) — один електрон — на 2s-підрівні.
Електронна формула атома Літію — 1s2s1, або [He]2s1. Її графічний варіант (із позначенням заповнених s і вакантних 2р-орбіталей останнього енергетичного рівня) подано на схемі.
2K+H2=2KH, условие 200-350градусов
KH+HCl=KCl+H2, условий нет
2KCl+H2O=K2O+2HCl
K2O+SO2=K2SO3