Алюминий (Al)
Алюминий содержится практически во всех органах и тканях человека. В умеренных количествах этот микроэлемент выполняет ряд важных функций, но в больших дозах представляет серьезную опасность для здоровья человека. Накапливается алюминий в легких, костной и эпителиальной тканях, головном мозге и печени. Выводится из организма с мочой, калом, потом и выдыхаемым воздухом эпителизации кожи, принимает участие в построении соединительной и костной тканей, участвует в образовании фосфатных и белковых комплексов, повышает переваривающую желудочного сока, повышает активность ряда пищеварительных ферментов, влияет на функцию околощитовидных желез.
Білок – це джерело амінокислот.
Вони бувають замінні (ті, які ми вміємо утворювати самі) і незамінні (їх ми маємо споживати з їжею).
Амінокислоти – це не лише "цеглинки" для побудови м’язів.
З них ми утворюємо білки крові, ферменти, нейромедіатори та деякі гормони – сполуки, що визначають роботу нервової системи та всіх біохімічних процесів.
Амінокислоти регулюють сигнальні каскади старіння, поділу клітин і навіть раку.
Крім того, це легке джерело енергії. Ось чому на дієті ми втрачаємо не лише жир, але й м’язи.
Норма споживання білка
Для більшості людей достатньо споживати білок у розрахунку 0,6-1 грам/кг маси тіла.
Вегетаріанці та вегани мають більшу потребу в білковій їжі – до 2 грамів/кг ваги. Це тому, що білок рослинного походження містить менше незамінних амінокислот. Тож його слід з’їсти більше, щоб спожити свою норму.
Люди старшого віку також мають їсти більше білка: 1-1,3 грам/кг, щоби запобігти саркопенії (деградації м’язів). Однак, варто зауважити, самого лише білка замало, щоби підтримати м’язи. Їх слід ще й навантажувати вправами.
Спорт і білок
Спортсменам також потрібно більше білка: і тим, хто прагне набрати масу, і тим, хто мусить залишатися легким (біг, гімнастика, танці).
n(CO2) = m/M = 704*10³/44 = 16*10³ моль
по уравнению реакции:
n(O2) = 16*10³*23/16 = 23*10³ моль
m(O2) = 23*10³*32 = 736*10³ г = 736 кг