1. Вчені виділяють як мінімум 5 різних станів води у рідкому вигляді і 14 станів – у замерзлому. При -1200 з водою починає відбуватися щось дивне: вона стає тягучою, як патока, а за температури нижче 1350 вона перетворюється на «склоподібну» воду – тверду речовину, в якій відсутня кристалічна структура.
2. Через струмінь води у крані шириною в голку витікає приблизно 840 літрів води за добу.
3. У світі 1 мільярд 100 мільйонів людей не мають доступу до якісної питної води.
4. Скорочення рівня води в тілі людини всього на 2% може призвести до 20% зменшення розумових і фізичних показників.
5. Всього на Землі близько 3 млн.км3 прісної води, із них 1,4 млн.км3 складають поверхневі води. Щодня з поверхні землі випаровується 1 трильйон тонн води.
6. Якщо всю воду в світі, що міститься в різних резервуарах вилити у відкритий океан, то його рівень підніметься на 3 см. До речі, за останні 100 років рівень світового океану підвищується більш ніж на міліметр за рік.
7. Людський організм на 60-70% складається з води, а дитячий – 80%. Ембріон складається з води на 94%.
8. Хімічна сполука Н2О в чистому вигляді в природі не існує. Вода – універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху. Наприклад, насолоджуючись смаком колодязної води, ми вливаємо в себе «компот», склад якого не зміг би відтворити, мабуть, ніхто.
9. Приблизно 70% Землі вкрито водою. Але тільки 1% з цієї води придатний для пиття.
10. Озеро Байкал є найбільшим «резервуаром» запасів прісної води на планеті – біля 23,5 тис.км3. Якщо б знадобилося заповнити байкальську котловину, направляючи сюди води всіх річок світу, то це можливо було б зробити за 300 діб.
Объяснение:
Кислород — химический элемент № 8 . Расположен в VI А группе втором периоде периодической системы. Химический символ — O , относительная атомная масса равна 16 .
В ядре атома кислорода содержатся 8 протонов, а в его электронной оболочке на двух энергетических уровнях находятся 8 электронов:
O8+8)2e)6e .
Электроотрицательность кислорода высокая, уступает он только фтору. Поэтому для кислорода наиболее характерна отрицательная степень окисления –2 . Положительную степень окисления кислород проявляет в соединении с фтором O+2F2 .
Кислород — самый распространённый химический элемент на Земле. В земной коре его массовая доля составляет 49,5 %. Кислород входит в состав воды, разных минералов, органических соединений. Содержится во всех живых организмах. В виде простого вещества кислород находится воздухе, в котором его объёмная доля составляет 21 %, а массовая — 23 %.
Свободный кислород нашей планеты образовался и сохраняется благодаря процессу фотосинтеза:
6CO2+6H2O−→−−−−−−свет,хлорофиллC6H12O6+6O2−Q .
Процессы дыхания, гниения и горения действуют в противоположном направлении и переводят атмосферный кислород в углекислый газ и воду:
C6H12O6+6O2→6CO2+6H2O+Q .
В результате протекания противоположных процессов кислород находится в постоянном круговороте.
Элементу кислороду характерна аллотропия. Он образует два простых вещества: кислород O2 и озон O3 .
Аммиак применяется для получения минеральных удобрений, лекарственных препаратов, взрывчатых веществ, азотной кислоты, солей аммония. Кроме того, его используют в медицине в виде нашатырного спирта и в качестве хладоагента в холодильных установках.
В лаборатории аммиак получают при взаимодействии солей аммония, например хлорида аммония, с гидроксидом кальция.
2NH4Cl + Ca(OH)2 = 2NH3 + 2H2O + CaCl2